MENU

Геращенко розповіла про труднощі визволення заручників із полону

1777 0

Кремль і повністю залежні від нього бойовики, призначені Кремлем ватажками, намагаються нав'язати свій цинічний сценарій дискусії щодо заручників, маніпулюють цифрами, блокуючи процес звільнення, шантажуючи Україну нашими громадянами, яких тримають в ОРДЛО. ЗМІ навіщось ретранслюють цю маячню, втягуючись у брудні кремлівські сценарії.

Істина і правда полягає в тому, що на територіі ОРДЛО, яку сьогодні контролюють незаконні озброєні формування, незаконно утримують громадян України. Незаконно! І це ключове. Згідно із мінськими угодами, мають бути негайно звільнені всі незаконно утримувані, а це і військові, які захищали Украіну і яких бойовики захопили поранененими, й цивільні, які незаконні озброєні формування хапають за проукраїнські погляди. Бойовиків не визнала навіть їхня дорога Москва, не визнав Кремль, там їх відверто соромляться . Тому всі дії бойовиків є незаконними, і насамперед – незаконне захоплення людей у заручники.

Читайте також: Воля після двох років полону: Геращенко розповіла про звільнення "кіборга" Колодія. ФОТО

В Україні за злочини, які чітко визначені ККУ, затримують тих, хто причетний до тероризму, інших злочинів проти держави. За кожною такою справою відкривають і провадять слідство. Суд приймає рішення про міри вини і покарання.

Задля звільнення заручників, яких незаконно утримують в ОРДЛО бойовики, українська сторона шукає компроміси, там, де це можливо, застосовується процедура помилування, аби тільки витягти з тюрем і підвалів наших хлопців. Ми шукаємо будь-яку можливість витягти, ми співпрацюємо із церквами і волонтерами, ми готові йти на жести доброі волі й гуманізму, аби витягти.

Шо ж ми бачимо у відповідь?

Перше: штучно занижується цифра заручників, ОРДЛО не дає інформаціі про тих, кого утримує. Наприклад, зараз у списку СБУ, з яким ми працюємо в мінській групі, більше 100 осіб, до осені бойовики підтверджували тільки 20 із цього списку, із вересня вже 48, хоч ми точно знаємо місцезнаходження 58! Але їх ховають, брешуть, що таких немає, а інших узагалі відмовляються шукати.

Друге. Бойовики вимагають віддати їм тих, хто здійснив важкі злочини, вбивць, записують у свої так звані списки тих, хто здійснив злочини не в зоні АТО, тобто надають некоректну інформацію і вимагають неможливого.

Третє. Бойовики вимагають амністії.

Четверте. Аби штучно збільшити кількість заручників, вони хапають цивільних, як-от ультрасів, підлітків, жінок, що приїхали провідати когось на окуповані території, а потім шантажують ними украінську сторону, вимагаючи натомість передати тих, хто здійснив важкі злочини проти держави.

Читайте також: Росія блокує звільнення заручників і шантажує ними Україну – Геращенко

Четверте і ключове. Бойовики самі нічого не вирішують. Сценаріі пишуть у Кремлі, скажуть віддати – віддадуть, скажуть блокувати, буде ось те, що відбувається останній рік, коли нам вдалося звільнити лише 17 людей зі списку. Кому Москва скаже – тому і передадуть. Коли Москва скаже – тоді й розблокують.

П'яте. Москва хоче всіма силами дискредитувати мінський процес, бо він прив'язаний до санкцій. Зараз, напередодні формування новоі адмінсітраціі Трампа, в Москві загострення, треба всіма способами дискредитувати Украіну та її керівництво.

Тому дуже прошу украінські ЗМІ не вестится на ці кремлівські сценарії. Не цитуйте маріонеток. Забагато честі. А їхній господар на своій підсумковій прес-конференціі у Кремлі кілька днів тому чітко озвучив те, що зараз старанно ретранслуюють маріонетки: амністія й усіх на всіх, тобто злочинців на українців, яких незаконно утримують.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини