Поки українці відпочивають, бідні європейці працюють. Ми точно хочемо до Європи?
Ми точно хочемо до Європи? Тоді нам необхідно поквапитись, тому що поки ми відпочиваємо у січні, бідні європейці працюють. А все тому, що не можуть дозволити собі таку кількість вихідних. Робоча неділя в Європі стартувала вже 2 січня.
Кількість святкових днів в Україні, які є неробочими, становить 10. У зв'язку з тим, що у 2015 році кількість святкових днів, які припадають на вихідні, становить 6, то загальна вихідних днів в Україні становить 16, що значно вище ніж у більшості розвинутих країн, у тому числі у тих, які обрані для порівняння.
У Литві існує 13 святкових днів, у Польщі – 13, Грузія має 10, в Німеччині 9 святкових днів на федеральному рівні. Деякі землі встановлюють додаткові святкові дні, у тому числі церковні.
Але в зазначених країнах не має переносу святкових днів, які припадають на вихідні за винятком Польщі. У Польщі, якщо свято припадає на суботу, то такий день буде також вихідним. Роботодавці самостійно визначають день, якій буде вихідним.
Читайте також: Топ-24 магічних ритуалів давніх українців
Якщо ж він припадає на неділю, то переносу святкового дня не відбувається. Таким чином кількість вихідних днів у Польщі у 2015 році становить не 13, а 15. У Німеччині профспілкові організації вже багато років ведуть перемовини з урядом про систему переносів святкових днів, але уряд вважає це неможливим у зв'язку з економічними наслідками такого кроку.
Крім того зниження продуктивності праці у дні, які надаються для відпрацювання перенесених зі святкових днів, яких найменше три кожного року, дасть не менш 1% ВВП.
Крім того законодавство передбачає скорочення на одну годину робочого часу у дні, які передують святковим та неробочим. Таких днів в Україні чотири, тому тривалість робочого часу знижується ще на 4 години за рік.
Читайте також: 7 січня є російським Різдвом, а не православним – думка
Таким чином загальна тривалість робочого часу значно нижче, ніж загальноприйнята у якості нормативної. Тому Україна не входить у європейських та міжнародних дослідженнях до переліку країн, яка багато працює. Її у плані тривалості реального робочого часу випереджають багато країн Східної Європи, у тому числі Прибалтики, а також немало країн Західної Європи.
ВВП країни скоротилося з 2014 року двічі в розрахунках у доларах США. Кожний робочий день дає у нашу скарбницю 0,39% ВВП. Лише за рахунок відміни переносів вихідних днів та скорочення робочих передсвяткових днів ми можемо додати 2% валового продукту. Я вже не говорю про рудименти радянської доби – Міжнародний жіночий день та День міжнародної солідарності трудящих.
А для цього лише необхідно внести зміни до статті 67 «Вихідні дні» Кодексу законів про працю, політична воля парламенту та підтримка людей, розуміючих для чого це потрібно.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки