MENU

Поки українці відпочивають, бідні європейці працюють. Ми точно хочемо до Європи?

3151 0

Ми точно хочемо до Європи? Тоді нам необхідно поквапитись, тому що поки ми відпочиваємо у січні, бідні європейці працюють. А все тому, що не можуть дозволити собі таку кількість вихідних. Робоча неділя в Європі стартувала вже 2 січня.

Кількість святкових днів в Україні, які є неробочими, становить 10. У зв'язку з тим, що у 2015 році кількість святкових днів, які припадають на вихідні, становить 6, то загальна вихідних днів в Україні становить 16, що значно вище ніж у більшості розвинутих країн, у тому числі у тих, які обрані для порівняння.

У Литві існує 13 святкових днів, у Польщі –  13, Грузія має 10, в Німеччині 9 святкових днів на федеральному рівні. Деякі землі встановлюють додаткові святкові дні, у тому числі церковні.

Але в зазначених країнах не має переносу святкових днів, які припадають на вихідні за винятком Польщі. У Польщі, якщо свято припадає на суботу, то такий день буде також вихідним. Роботодавці самостійно визначають день, якій буде вихідним.

Читайте також: Топ-24 магічних ритуалів давніх українців

Якщо ж він припадає на неділю, то переносу святкового дня не відбувається. Таким чином кількість вихідних днів у Польщі у 2015 році становить не 13, а 15. У Німеччині профспілкові організації вже багато років ведуть перемовини з урядом про систему переносів святкових днів, але уряд вважає це неможливим у зв'язку з економічними наслідками такого кроку.

Крім того зниження продуктивності праці у дні, які надаються для відпрацювання перенесених зі святкових днів, яких найменше три кожного року, дасть не менш 1% ВВП.

Крім того законодавство передбачає скорочення на одну годину робочого часу у дні, які передують святковим та неробочим. Таких днів в Україні чотири, тому тривалість робочого часу знижується ще на 4 години за рік.

Читайте також: 7 січня є російським Різдвом, а не православним –  думка

Таким чином загальна тривалість робочого часу значно нижче, ніж загальноприйнята у якості нормативної. Тому Україна не входить у європейських та міжнародних дослідженнях до переліку країн, яка багато працює. Її у плані тривалості реального робочого часу випереджають багато країн Східної Європи, у тому числі Прибалтики, а також немало країн Західної Європи.

ВВП країни скоротилося з 2014 року двічі в розрахунках у доларах США. Кожний робочий день дає у нашу скарбницю 0,39% ВВП. Лише за рахунок відміни переносів вихідних днів та скорочення робочих передсвяткових днів ми можемо додати 2% валового продукту. Я вже не говорю про рудименти радянської доби –  Міжнародний жіночий день та День міжнародної солідарності трудящих.

А для цього лише необхідно внести зміни до статті 67 «Вихідні дні» Кодексу законів про працю, політична воля парламенту та підтримка людей, розуміючих для чого це потрібно.

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини