Третій день святкування Різдва Христового
В останній, третій день святкування Різдва Христового - 9 січня - у народі вшановували апостола Стефана. За багаторічними спостереженнями, цей день повинен бути морозний, а тому казали: "Прийшов Степан - на ньому червоний жупан".
Святкували цей день, як і попередні, - намагалися не працювати, можна було виконувати лише найнеобхіднішу роботу. А взагалі, починаючи від Різдва і протягом двох тижнів, до 21 січня - різдвяного дня, що вважається закінченням всіх свят, не можна затівати будь-якої великої роботи: прати, шити, ремонтувати квартиру, тощо.
Ввечері на Степанів день співали якнайбільше колядок і напували коней водою, у якій були накидані срібні гроші, щоб тварини не хворіли.
Читайте також: Шкільні офіцери подарували вихованцям дитбудинку справжню зимову казку
За церковним календарем 9 січня вшановують апостола первомученика та архідиякона Стефана, преподобного Феодора Начертаного сповідника, святителя Феодора.
Іменинники 9 січня:
Степан, Федір, Лука, Йосип, Давид, Яків.Події 9 січня:
1599 - у Масселбурзі (Шотландія) створена найдавніша з офіційно зареєстрованих масонських лож.
1648 - Богдана Хмельницького обрано гетьманом Запорізької Січі.
1769 - російська імператриця Катерина II видала Маніфест про заснування двох асигнаційних банків. До цього її спонукало зростання військових витрат.
1792 - Підписано Ясський мирний договір, що завершив російсько-турецьку війну 1787-1792.
1799 - Англії вперше у світі введено податок на прибуток.
1905 - у Санкт-Петербурзі влада жорстоко розігнала мирну демонстрацію, учасники якої мали на меті вручити цареві «Петицію робітників і жителів Петербурга для подання Миколі II». Розстріл велелюдного мітингу, який отримав назву «кривава неділя», став одним із поштовхів до революції 1905 року.
1923 - іспанський винахідник Хуан де ля Сієрва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком гелікоптерів роботи зі створення автожирів були згорнуті.
1951 - у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй.
9 січня народились:
1924 - Сергій Параджанов, визначний вірменський та український кінорежисер, сценарист. В Україні створив фільми «Українська рапсодія», «Наталія Ужвій», «Тіні забутих предків».
1917 - Микола Ворвулєв, співак, народний артист СРСР. Соліст Київського оперного театру. Партії: Євгеній Онєгін, Ріголетто.
1854 - Євгенія Ліньова (фон Папріц), українська та російська співачка, фольклористка, пропагувала народні пісні. Вперше у вітчизняній фольклористиці застосувала фонограф.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки