Доповідь розвідки США. Головні висновки
Навіть Трамп не зможе з легкістю відкинути висновки, зроблені всім розвідувальним співтовариством Америки. Про це пише у блозі на сайті "Новое время" екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Національна рада з розвідки США опублікувала доповідь під назвою Глобальні тенденції: парадокс прогресу, в якому зазначається, що Росія і КНР оспорюватимуть вплив США на світовій арені. Автори доповіді вважають, що відмінності між державами в цінностях та інтересах і спроби встановити регіональне домінування можуть призвести до поділу світу на сфери впливу.
Мені здається, позитив цієї доповіді полягає в тому, що новообраний президент США нарешті усвідомлює ступінь загрози, яка походить від Росії. Я не думаю, що він зможе з легкістю відкинути висновки, зроблені всім розвідувальним співтовариством Америки - це досить потужна машина, яка працює на національний інтерес США.
Читайте також: Напередодні Великої Війни?
Сам Трамп зараз потрапив у досить складну ситуацію: звинувачення, що росіяни допомогли йому стати президентом, ставлять його у вкрай неприємне становище. Це очевидно. Тому йому доведеться пройти «між крапельками дощу» і показати всім, що він незалежний, що він буде приймати рішення, що відповідають національним інтересам Сполучених Штатів, і що він не буде йти в фарватері путінської політики.
Думаю, доповідь зіграє в цьому важливу позитивну роль, і вже нинішні заяви кандидатів на ключові пости свідчать про те, що очікування в Кремлі легкої перемоги і можливості маніпулювати вищими ешелонами американської політики скоро увійдуть в історію.
Тому я вважаю, що доповідь Національної ради з розвідки США - дуже хороший старт для нової команди, яка буде краще розуміти загрози, що виникають перед країною.
Що стосується загрози з боку Росії, то важливо розуміти, що загроза може виходити виключно від країни, здатної погрожувати. І єдине, чим може погрожувати РФ - своєю зброєю (насамперед - ядерною), і шантажувати Захід можливістю її застосування. Але це тільки шантаж: жоден розсудливий політик на застосування такої зброї не піде за визначенням.
Читайте також: На межі краху. Війни в Україні та Сирії виснажили економіку Росії
Втім, з огляду на панічний страх Заходу, зокрема, Європи, перед загрозою будь-якої війни, Кремль, ймовірно, продовжить цю тактику залякування. Рівно до того моменту, поки Захід не відповість: ми не сприймаємо ваші погрози всерйоз, і в разі необхідності будемо діяти чітко відповідно до наших доктрин і планів. Думаю, цим вся історія з російським шантажем і закінчиться.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки