"Бандеризація" України: самі факти й цифри. ІНФОГРАФІКА
Світлина Ігоря Сердюкова
Про "бандерізацію", тільки факти.
Як історик, що тривалий час займається українським визвольним рухом у ХХ столітті, вважаю Степана Бандеру одним із визначних діячів нашого минулого, вартим ушанування. Проте спроби творити "культ Бандери" за канонами "культу Леніна" є шкідливими як для розуміння його місці і ролі в нашій історії, так і для адекватного вшанування.
Читайте також: Світло від темряви: чому Умланд не має рації щодо політики пам'яті в Україні
Але ще більш шкідливими є спроби вигадувати цей культ і представляти декомунізацію як "бандерізацію".
Тези про те, що Бандера в Україні повсюдно (в топоніміці та пам'ятниках) заміняє Леніна знаходимо в багатьох критиків декомунізації, зокрема Адреаса Умланда.
Насправді ж:
– за час декомунізації демонтовано 1320 пам'ятників "вождеві пролетаріату" і встановлено 4 пам'ятники провідникові ОУН (усі на Західній Україні й усі без участі органів державної влади, зусиллями громадськості та місцевого самоврядування);
– перейменовано 51 493 об'єкти топоніміки (вулиці, площі, сквери тощо), з них 34 згідно з рішеннями місцевих рад отримали ім'я Степана Бандери ( у Закарпатській, Полтавській, Сумській областях та місіті Києві по 1; у Київській області – 2; в Івано-Франківській та Миколаївській по 3, у Хмельницкій – 4, у Черкаській – 8 і в Чернівецькій – 10 ).
Читайте також: Чому закиди на адресу Бандери з російського боку – цілком нікчемні
Фаховий експерт будує свої концепції, опираючись на факти. Тому, хто намагається нав'язати суспільству власне упереджене бачення, вони лише заважають.
Тож для зручності усіх зацікавлених – подаю цифри
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки