MENU

Діти й російсько-українська війна: на чому наполягає Україна

853 0

У своєму виступі на початку січневої сесії ПАРЄ президент Педро Аграмунт звернув увагу на теракти в різних країнах світу, висловив співчуття родинам загиблих дітей в автокатастрофі в Італії. Ми повністю поділяємо цю позицію і приєднуємося до слів найщирішого співчуття родинам загиблих дітей, це жахливо.

Але от що не можемо зрозуміти – чому в серці Аграмунта й у його риториці не знайшлося жодного слова співчуття українським дітям, українським родинам, що втратили дітей унаслідок розв'язаноі РФ війни проти Украіни? Чому не знайшлося слів співчуття батькам, чиї діти підірвалися на мінах, які щедро поставляє російський воєнторг, чи дітям, які були обстріляні та поранені?

Читайте також: Росії й надалі не буде в ПАРЄ

Українська делегація робить усе, щоби привернути увагу світу й ПАРЄ до порушення прав дітей на окупованому Донбасі. Сьогодні, 24 січня, провели круглий стіл, присвяченій темі дітей на Донбасі, які найбільше страждають від військових дій. Володимир Ар'єв презентував фільм про дітей, про пережиті маленькими українцями трагедії втрати будинку, школи, родини, рідного міста. Це жахливо. 

Я розповіла, що ця проблематика постійно звучить на гуманітарній Мінській групі. Україна виступає категорично проти втягування дітей у конфлікт, ми маємо десятки фактів залучення підлітків бойовиками до роботи на блокпостах, а російські сайти й газети друкують численні репортажі про воєнізовані табори доя підлітків, де дітей із окупованих територій муштрують для майбутніх воєн. Я розповіла про історію підлітків, яких із вересня 2016 утримують у тюрмі в ОРДО за "диверсії". Попри обіцянки, які ОРДО дали ОБСЄ, діти й досі залишаються за ґратами. 

Від конфлікту на Донбасі страждає щонайменше 1700000 дітей по обидва боки лінії зіткнення . За час військової агресіі щонайменше 68 дітей загинуло, поранено 186. Очевидно, що ці цифри неповні й неточні, бо ми не маємо повної інформаціі про долі дітей на окупованих територіях.

Якщо говорити про характер поранень, то це жахливі історії – діти страждають від обстрілів і мін, ми маємо кілька страшних випадків, коли дітям ампутовано всі кінцівки, руки й ноги, через підриви на мінах. Ми дякуємо нашим колегам і партнерам з інших країн, де ці діти зараз проходять реабілітацію і протезування.

Залишаються невирішеними питання перевезення кількох будинків для дітей із важкими діагнозами, лежачих дітей, яких ми не встигли евакуювати 2014 року і яких українській владі просто не віддають, не зважаючи на наше наполягання.  

Читайте також: Від Росії домоглися інформації щодо українців, яким дали російські паспорти і статус біженців

Так само залишається заблокованим питання доступу міжнародних гуманітарних місій на окуповані території та їх нормальної роботи, там, зокрема й тих організацій, що опікуються допомогою дітям як найбільш вразливій соціальній категорії.

Через війну 1937 дітей залишилися сиротами, і ця цифра щотижня зростає, бо режим тиші щодня порушується.

Як українська влада бачить вирішення цих проблем? Перше – ми привертаємо увагу до порушення прав дітей на окупованих територіях на всіх міжнародних майданчиках. Друге – наполягаємо на доступі міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій. Третє – сприяємо програмам реабілітації і протезування дітей. Четверте – в програмах реінтеграції Донбасу ключову роль влада відводить відновленню саме освітніх і гуманітарних об'єктів. Під час візиту на Донбас ми побували у школах, які зараз реставрують і відбудовують за програмою перерозподілу коштів (виділено 4 млрд грн на Донецьку й Луганську області). П'яте – ми підтримуємо програми навчання дітей і молоді з окупованих територій в українських вишах. Ми за інтеграцію молодих украінців в суспільне життя.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини