Еміграція: Ойкумена проти Околиці – вибір залежить від нас самих
Хочу ще одну річ сказати про еміграцію, розглянувши її в моделі, що викладена в нашій статті "Світ у 2030" (хто не читав, ось посилання).
Читайте також: Чому я повернувся в Україну в час, коли більшість людей мріяла про еміграцію
Для жителів Ойкумени й Околиці еміграція має дуже різний сенс. Ті, хто читав Зиґмунта Баумана (світла пам'ять, нещодавно він залишив цей світ), напевно, пам'ятають описану ним різницю між туристом і волоцюгою, які обидва живуть у глобальному мобільному світі, але дуже по-різному.
В Ойкумені еміграції не існує. Поїхати куди завгодно на день чи на десять років дуже просто, так само як і повернутися. Повчитися, попрацювати, просто відпочити чи перезавантажитися, використати якісь унікальні можливості для себе, що відкрилися в якомусь місці світу. Це дешево, нескладно і прикольно. Саме тому іноземці приїжджають в Україну, а українці їдуть вчитися чи працювати, потім повертаються або ж не повертаються. Де б не був житель Ойкумени, він завжди в Ойкумені.
Для жителя Околиці еміграція – це поворот всього життя. Це відрубати і забути або ж не забути і ностальгувати. Повернення неможливе або надзвичайно важке. Це стрибок з одного світу в інший, у незвідане. Пристосування триватиме роками і може ніколи не завершитися, а можливості нового життя часто залишаються невикористаними.
Читайте також: Дискусія про еміграцію: не нав'язуйте іншим своє бачення
Ми народилися у сірій зоні між двома світами. Де живе кожен із нас, в Ойкумені чи в Околиці, значною мірою залежить від нас самих.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки