Чи можна обходитися без супермаркетів: три міфи про базарування
Уже який тиждень обходжуся без супермаркетів. Політ нормальний.
Спершу про міфи.
1. На базарі все дорожче, бо там немає акцій.
Читайте також: Ринкова євроінтеграція: ЄС на українських базарах
На базарі теж є хурма, вартістю до 30 грн за кілограм, і гранати по 25 грн за кіло, просто закони базару примушують перед очима і руками виставляти все найдорожче.
Хочете на базарі придбати дешевше, то йдіть углиб рядів і шукайте очима те, що далі від вас на прилавку.
2. На базарі немає накопичувальних програм із мережевими карточками, тому там немає халяви.
Купую м'ясо. Шматок рожевої телятини тягне на 3 кг по 85 грн за кілограм. Кажу, що забагато. На вагах висвічується цифра 255 грн. Продавчиня спершу скидає до 250, потім просить 240.
Покажіть таку програму хоч в одному супермаркеті, щоби за те, за що я заплатив 255 гривень, лягло на бонусний рахунок 15 гриваків? Не мучтеся – немає. Щонайбільше на бонусних програмах ви заробите з цієї суми 25 копійок.
3. На базарі всі продавці хамлять. і взагалі ніякої культури обслуговування.
Читайте також: Усмішка проти посмішки: в чому різниця?
По-перше, промовчу про культуру обслуговування в сучасних мережах супермаркетів. Чим відрізняється базар від супермаркету? В останній ви йдете за зручностями. Не дме, не крапає, вам усміхаються, самі обираєте, скільки; можете обміняти, якщо неякісне. Правда, ви вже посміхаєтеся?
І я про те саме. На базар ви йдете розслаблено хоча б через те, що не чекаєте ніякої культури обслуговування. бо базар – то не сервіс, як супермаркет. Базар – то спаринґ між покупцем і продавцем. І перемагає витриваліший та міцніший. Там менше усмішок, але свіжіший товар, а придбати неякісне практично неможливо, бо все можна помацати і навіть скуштувати.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки