MENU

Навіть скасування санкцій для Росії нічого кардинально не змінить – російський політолог

3155 0

Американське видання New York Times пише, що за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа його радник із національної безпеки Майкл Флін обговорював санкції відносно Москви з російським послом Сергієм Кисляком, давши зрозуміти, що вони можуть бути зняті, пише у своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін.

Скасування американських санкцій проти Росії цілком можливе. Мета – догодити американському бізнесові й виконати передвиборчі обіцянки. Втім, цей сценарій пов'язаний з цілим рядом труднощів. Наприклад, опозиція, що формується в Конгресі, де мають намір провести закон, звужує повноваження Трампа у вирішенні даного питання. Більш того, не всі санкції були введені президентом, значить, не йому їх скасовувати.

Читайте також: Трамп і санкції проти РФ: дуже корисна для України ініціатива Конгерсу США

До речі, США – не такий уже гегемон, як малює російська пропаганда. Вустами прем'єр-міністра Терези Мей Велика Британія дала зрозуміти, що санкції не будуть зняті, поки не вирішиться проблема Криму. У цьому їй вторує Європейський Союз.

Санкції – дійсно серйозне явище в російському економічному житті. Але набагато більший збиток російській економіці завдають не санкції, а наявність вертикалі ручного управління імені Володимира Путіна. Тобто, не стільки через санкції російська економіка сіла на дно, стільки через Путіна. А його зняти панові Трампу не по грошах.

Трамп тим часом зацікавлений у покращенні умов роботи для американського бізнесу. З одного боку, він демонструє відкритість до діалогу з Путіним, а з іншого – робить, як мінімум, два кроки, що категорично ускладнюють ситуацію для РФ і її президента. Мова йде про збільшення виробництва нафти, і, відповідно, зниження її вартості. Виходячи зі своїх економічних інтересів, Трамп збирається підтримувати американських нафтовиків. Для Сполучених Штатів рентабельно проводити нафтові стягнення за ціни $50 за барель. Якщо ціна буде більше, видобуток збільшиться. Повернутися до ста доларів за барель навряд чи можливо, тому тенденція піде, швидше, до зниження, ніж до зростання.

Ще один важливий фактор – Трамп планує розвивати військово-промисловий комплекс слідами Рональда Рейгана. Це біда для Росії, оскільки гонку озброєнь вона приречена програти. Це гонка високих технологій, яких у Росії немає.

Уявляю, яку гаму почуттів відчуває українська еліта й народ, які хотіли б, щоб санкції були максимально тривалі та болючі. Той же Путін відчуває щодо України й докладає максимум зусиль, щоб їй було якомога болючіше. Тим не менш, гірше зробити вже неможливо. Важливо відокремлювати пропагандистську складову від реальної. Скасування санкцій нічого кардинально не змінить. Це винятково віртуальні перемоги, які настільки важливі для Росії, яка віртуально піднімається з колін.

Читайте також: Трамп "підвів" Росію: США не визнають "референдум" у Криму

Санкції можуть бути зняті приблизно на 10-20%. Якусь частину скасують, шуму буде багато, а толку для російських компаній – мало. Тим не менш, пропагандистський ефект буде досягнутий. Основна частина санкцій, тим часом, залишиться в силі. І найнеприємніше – залишиться неефективний економічний механізм, створений Путіним.

Ніяких особливих відносин між США і Росією бути не може. Які особливі відносини можуть бути з країною, що виробляє 2% світового ВВП? Особливі стосунки у США можуть бути з Китаєм, Японією. А з Росією може бути хіба що військовий паритет. Однак Трамп дав ясно зрозуміти, що ні на які особливі відносини не розраховує, а, навпаки, планує перемогти в гонці озброєнь. І це цілком реально.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини