Дипломат: Трамп може бути жорсткішим щодо Росії, ніж Обама
"Дрейф" позиції американського президента Дональда Трампа щодо Криму та війні на сході України помітний на просте око, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Все починалося із заяви про те, що Крим зробив вибір на користь Росії, і США повинні це враховувати. А зараз Трамп очікує від Росії повернення півострова Україні і сприяння в деескалації ситуації на Донбасі.
Читайте також: Чому в Трампа нагадали, що Крим – український
Я був упевнений із самого початку: політична система США все одно напоумить дії президентської адміністрації. І заяви будуть не такими різкими, як раніше. Політик під час передвиборної кампанії і політик після обрання – це дві різні людини. Спочатку потрібно завоювати підтримку будь-якою ціною, і тільки після цього стає зрозуміло, що передвиборчі обіцянки і реальність не збігаються.
Те, що ми чуємо останнім часом від адміністрації Трампа, є, на мій погляд, свідченням більш реалістичного підходу до ситуації. У цьому контексті дуже важливою буде зустріч Петра Порошенка із Дональдом Трампом.
Сподіваюся, що в результаті серйозної інформаційної роботи в нової адміністрації складеться адекватна думка про те, що відбувається в Україні. Це питання, насправді, не українське, а російське, і Захід повинен із цим щось робити. Зараз фокус багатьох західних ЗМІ та політиків звернений, на мій погляд, не в той бік: багато говорять про українську кризу, хоча насправді треба говорити про проблеми, які створює Росія. Це російська криза гуляє у Європі (й не тільки в Європі).
Західні політики повинні дати собі відповідь на запитання: що ми будемо далі робити з найбільшим джерелом загрози, як це виправити?
Не треба виключати, що адміністрація Трампа в перспективі стане жорсткішою щодо Росії, ніж адміністрація Обами. Це було б логічним продовженням зрушення в бік об'єктивності. Обама, з огляду на свої ліберальні позиції й не зовсім правильне розуміння миролюбності, розтрачував позиції США, як країни, що повинна втручатися, якщо хтось зневажає міжнародне право.
Читайте також: Уявна слабкість Обами: кримське колишнього президента, який іде
Зіткнувшись із суперником, що бажає встановлювати свої правила гри, Трамп змушений грати жорсткіше. Не зможе американський президент робити тільки те, що хоче. Так чи інакше йому доведеться враховувати думку своєї партії, своїх військових, дипломатів, розвідників тощо. Є шанс, що ситуація позитивної невизначеності часів Обами перетвориться на більш зрозумілу позицію. Наприклад, надання військової допомоги, якої ми дуже потребуємо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки