MENU

Євстратій Зоря: Навіть прихильники РПЦ в Україні визнають, що її документи – фашизм

485 0

Зі світського погляду ідеологія "русміра" – це форма нацизму, яка виправдовує агресивну війну, терор, геноцид та інші злочини проти людяності

Таку думку у власному блозі висловив Євстратій Зоря, архієрей Православної церкви України, митрополит Білоцерківський, речник Священного Синоду, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ, інформує UAINFO.org.

Свіжі документи "Всємірнава русскава народнава сабора", керівником якого є Гундяєв, де "спєцапєрация" названа "священною війною", де надано чергові виправдання російської агресії проти України - черговий доказ того, що:

• з релігійної точки зору ідеологія "рускава міра", яка потужно витісняє з життя РПЦ залишки православʼя і взагалі християнство - це ЄРЕТИЧНЕ вчення та новітня форма ідолопоклонства;

• зі світської точки зору ідеологія "русміра" – це форма нацизму, яка виправдовує агресивну війну, терор, геноцид та інші злочини проти людяності.

Яких ще треба доказів, щоби заборонити релігійним організаціям України мати підлеглість російським державним центрам контролю за релігією - Моспатріархії та іншим подібним? Скільки ще «русміра» має згенерувати Гундяєв, щоби МПвУ РЕАЛЬНО (а не в пустих деклараціях) відділилася від його влади?

Адже навіть послідовники МПвУ визнаЮть, що ці нові документи за підписом Гундяєва - фашизм.

Однак порвати з Моспатріархією все одно не можуть. Бо перебування у духовному полоні Московії розвинуло в них «стокгольмський синдром» релігійної залежності від неї.

Чи повинні суспільство та держава ЗВІЛЬНИТИ ЗАРУЧНИКІВ, навіть якщо вони перебувають під дією «стокгольмського синдрому» і самі не можуть позбутися цієї залежності? Відповідь здорового глузду - очевидна.

Тому відповідні зміни до закону мають бути прийняті, і невідкладно. З ними вже і так запізнилися, тож подальше зволікання - не виправдане нічим. Адже «русмір» не спить і не чекає - він вбиває кожного дня не лише тіла, але й розум та душі тих, хто лишається під його впливом.

Нагадаємо, РПЦ після "народного собору" вибухнула заявою про "священну війну" проти України і "сатанинський Захід". УПЦ МП відреагувала.

Тези з цього з'їзду опублікували на сайті РПЦ у четвер, 28 березня.

РПЦ у своєму "наказі" також заявила, що на війні проти України окупанти своїми злочинами "відстоюють свої життя, свободу, державність, цивілізаційну, релігійну, національну і культурну ідентичність".

Російська православна церква у псевдодокументі війну проти України називає "новим етапом національно-визвольної боротьби проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним". 

Читайте також: Після заяви в стилі "самі винні" російської церкви не повинно бути в Україні, – Інна Совсун

Автори пропагандистського «наказу» також фантазують, що після завершення так званої СВО територія сучасної України «має увійти в зону виняткового впливу РФ». Вони також пишуть про існування якогось «русофобського, ворожого Росії та її народу політичного режиму» на території України. Свій так званий наказ представники РПЦ делегували представникам законодавчої та виконавчої влади країни-агресора. Відбувся цей народний собор під головуванням патріарха Кирила.

В українській УПЦ МП заявили, що категорично відмежовуються від заяв російської церкви, які було зроблено під час Всесвітнього російського народного собору 27 березня й засуджують їх. Як доказ вони нагадали, що у 2022 році на помісному соборі "визнали свою повну незалежність від РПЦ". 

"Українська Православна церква не підтримує та відмежовується від ідеології "руського миру". До того ж ставлення нашої церкви до цієї ідеї давно публічно висловив блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій: "Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ", — написали в УПЦ МП.

Також там зазначили, що ідеї, висловлені в так званому наказі, "не можуть бути підтримані релігійною організацією, яка претендує на те, щоб називатися християнською". 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини