MENU

Українці по всьому світові фотографуються до Шевченкового дня народження. ФОТО

2058 0

Амман (Йорданія)

В Україні та серед українців за кордоном набирає популярності флешмоб Global Shevchenko, який громадські організації Ukrainians і "Батьківщина молода" влаштували до дня народження Тараса Шевченка.

Мета флешмобу – вшанувати пам'ять великого Кобзаря, показавши пам'ятники, встановлені по всьому світу й Україні, що свідчить про його визнання та любов українців. На сьогодні до флешмобу вже долучилося близько тисячі учасників із 19 країн світу та 67 населених пунктів України.

Вінніпег (Канада)

"Цим флешмобом ми хочемо показати українцям та світові, що Україна дуже багата країна: багата своєю творчістю, власними традиціями, культурою та діячами. Показати те, що Україною варто пишатися, а такі генії як Тарас Шевченко мають бути прикладами для кожного. Ну і, звичайно ж, ми хочемо наголосити на тому, що Тарас Шевченко є культурним діячем світового масштабу, таким самим, як Ґете, Шекспір, Вольтер чи Сервантес", – поділився один із організаторів флешмобу Сергій Митрофанський.

Кремінна (Луганська область)

Читайте також: Радянське "бронзування" Тараса Шевченка очима української еміграції

Правила флешмобу дуже прості: необхідно до 8 березня зробити фото або селфі біля пам'ятника Шевченкові, опублікувати його на офіційній сторінці флешмобу у Facebook, а також на своїх сторінках у соціальних мережах, обов'язково вказавши гештеґ #GlobalShevchenko, країну та місто, де зроблено фото.

Новосибірськ (Росія)

9 березня о 16:00 у різних містах України та Європи біля головних пам'ятників Шевченкові відбудеться одночасне читання вірша "В казематі" ("Мені однаково, чи буду...").

Прага (Чехія)

Планується, що це буде найбільше одночасне читання Шевченка в історії. Попередньо підтверджено, що такі читання відбудуться в Ризі, Києві, Одесі, Луцьку, Івано-Франківську, Рівному й інших містах.

Рига (Латвія)

"Ми обрали для читання вірш "В казематі", бо, на нашу думку, саме він найкраще передає дух флешмобу. Часково він передає сум діаспори, яка була змушена емігрувати з України, і вже на чужині плекала Шевченка та його творчість, возвеличувала його в пам'ятниках по всьому світові. З іншого боку, у вірші йдеться про час, коли Україну роздирали на частини, що дуже схоже на сьогодення. Ну й у кінці поезія приводить до висновку, що не можна бути байдужим до своєї держави та до подій, що в ній відбуваються. А саме це нам сьогодні й потрібно", – розповів координатор флешмобу Олексій Захарченко.

Село Семенівка (Херсонська область)

Нагадаємо, що загалом в Україні та світі встановлено 1385 пам'ятників Кобзареві, з них 1256 – в Україні та 129 – за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, споруджених діячеві культури.

Сигет (Румунія)

В Україні найбільше пам'ятників встановлено на Прикарпатті.

Читайте також: Півпальця здачі від Тараса Шевченка

Софія (Болгарія)

Організатори закликають українців долучатися до флешмобу в мережі, а 9 березня о 16:00 вийти до пам'ятників Шевченку та всім разом прочитати "В казематі".

Тулуза (Франція)


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини