Корупція скрізь. Так було побудовано державу з самого початку - громадський діяч
Держава наскрізь прогнила корупцією. Вкрадені каналізаційні люки, ліфтові катушки, лампочки в парадних, непрацююче вуличне освітлення, латання асфальту у дворах, псевдоремонти парадних...
Перелік усього того, на чому розживається районна, місцева, обласна і так далі влади нескінченний. А ви думаєте, що достатньо поміняти начальника жека і все піде на поправку. Або голову району. Або навіть нового мера. Не кажучи вже про першу особу держави. Нічого не зміниться! Адже катушки в ліфтах крадуть самі ліфтери, люки - працівники дорожних служб, а висаджені дерева доводять до смерті ті, хто мав ними опікуватися. Чому? Тому що бюджет треба через щось пилити. Тисячі парадних, тисячі ліфтів, тисячі катушок...
Читайте також: Економічне диво Сінгапуру та українські реалії
Цього не помічав тільки затворник, раз на сезон в ліфті обов'язково пропадають катушки. Як? Яким чином? Кому прийде в голову лізти в шахту ліфту? Тим більше, що вона під замком. А тому, хто є дуже важливим у корупційному ланцюгу, який тягнеться з простого жеку на самий самий верх! Спробуйте пристроїтися ліфтером! У вас нічого не вийде, якщо вас не порекомендує той самий ліфтер, який здійснює щоденну злочинну діяльність.
Або спробуйте вкрасти люк! Ви його спочатку підійміть. А потім спробуйте кудись віднести. Щодня з бюджету виділяються мільйони гривень на придбання люків, які крадуться і за наші з вами гроші повертаються на місце.
Читайте також: Без довіри реформи не працюють
Корупція скрізь. Так було побудовано державу з самого початку і ніхто не в змозі зробити інакше, ні Пєтя, ні Міша, ні Юля, ні Сєня. Ніхто!
Бо те, що відбувається на усіх без виключення щаблях влади, від самих дрібних до найвищих, можна лише підірвати і зрівняти з землею, але ж ніяк не реформувати і вдосконалити. Україні потрібна нова парадигма розвитку в економіці і нова система державного і міського управління. Нові ідеали і нові мотивації. Нова свідомість і новий менеджмент.
А те, що є, це ракова пухлина на ще живому організмі української державності.
Боротьбу з корупцією треба починати з тотального контролю за бюджетними грошима, за вироками судів і публічного і дуже жорсткого покарання винних і причетних. Та коли це буде можливо, сказати дуже важко. Особливо дивлячись на все це зсередини.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки