MENU

"Це совкова система": ветеран розкритикував МСЕК і топчиновників України

440 0

"Це совкова система": ветеран розкритикував МСЕК і топчиновників України

Як розповів ветеран Олег Симороз, в Україні дуже слабкі методологія та законодавча база щодо визначення інвалідності.

Корупціонери в МСЕК заробляли мільйони за нинішньої та минулої влади. Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів ветеран Олег Симороз, інформує UAINFO.org.

За його словами, більшість викриттів пов'язані з журналістською діяльністю.

"Я радий, що хоча б на державному рівні ми почали розуміти, що така ситуація по всій країні з МСЕК, а не просто Хмельниччина почала "хворіти" корупцією. МСЕК — це ті люди, які заробляють на бідах українців, і відмазують людей, які відкуповуються від служби", — розповів Симороз.

За його словами, після "красивих" відеозвернень президента Володимира Зеленського і "серіалів" РНБО, потрібно дивитися на реальні факти та дії, яких немає. Так, колишнього генпрокурора Андрія Костіна або міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка не взяли під варту.

Читайте також: У Третій штурмовій бригаді відреагували на рішення ліквідувати всі МСЕК

"6 мільйонів доларів готівки — це зароблено не за 1–3 роки. Розцінки ми всі прекрасно знаємо. У мене питання — що з тими, хто її покривав? Любимо говорити, що риба гниє з голови. Риба — хвора вся. Система — хвора вся. Але, щоб вилікувати рибу, то треба лікувати її з голови", — зазначив ветеран.

Симороз заявив, що немає кримінальної відповідальності для топчиновників. Водночас ветерани та військовослужбовці намагалися донести до керівництва, що відбувається із системою МСЕК.

"Я писав тоді повідомлення. І пан Ляшко ще рік тому тоді сказав, що все буде змінюватися. Ось це "змінюватися" призвело до того, що в нас розкладають на всю країну готівку на ліжку в очільниці однієї з областей", — зазначив ветеран.

Він заявив, що топменеджером в Україні, який відповідає за всіх чиновників, є президент Володимир Зеленський.

"Паралельно з цим, окрім того, що немає відповідальності для цих топпосадовців, народу зараз розповідають про реформування цієї історії", — зазначив ветеран.

За його словами, в Україні вже перейменовували міліцію на поліцію, а військкомати на ТЦК і СП. Однак це не змінило системи.

Читайте також: Ліквідація МСЕК в Україні: є небезпека, що хабарники уникнуть відповідальності, – експерт

"Та сама доля, на жаль, чекатиме на МСЕК. Тому що, як у наведених мною прикладах, так і тут не досліджується причина корупційних злочинів; не проводиться антикорупційна експертиза; не визначається, чому ці посадовці мали змогу зловживати службовим становищем, отримувати неправомірні вигоди й так впливати та фальсифікувати дані", — розповів Симороз.

Він заявив, що в Україні дуже слабкі методологія та законодавча база щодо визначення інвалідності. Йдеться про нормативно-правові акти, які це регулюють.

"Там у 2 і 3 групі інвалідності можна на свій розсуд усе розписувати", — зазначив він.

За словами Симороза, лікарі можуть ухвалювати рішення одноосібно на свій розсуд. В Україні можна було б збільшити контроль, провести справжню реформу, зробити публічними центри надання послуг МСЕК, дати доступ журналістам.

"Цього всього немає. Ми тепер МСЕКи називаємо "експертизи при кластерах у лікарні", це ті самі лікарі. Навіть якщо все це буде цифровізовано, то ми в армії вже все пройшли. Тепер полковник-військком, який хоче щось вкрасти, може швидше отримати гроші, бо документи швидше ходять. Тут же проблема не в швидкості, навіть не в бюрократії. Проблема глибша — у системі. МСЕКи — це "совкова" системна історія, яка десятками років напрацьовувалася", — заявив ветеран.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини