MENU

У чому небезпека "закону Чорновол"

2403 0

Я, як і більшість моїх колег, не потрапляємо під дію "закону Чорновол" (хоча колеги вже активно доводять, що потрапляємо, але то другорядне). Більше того, не бачу для себе жодної проблеми в декларуванні майнового стану і доходів, якщо така норма буде запроваджена для всіх громадян, як це передбачено Конституцією.

Читайте також: Пастка для президента і як із неї вибратися

Але закон Чорновол – не про це. Його запровадження призведе до паралічу діяльності цілого сегменту громадянського суспільства – через норму, яка зобов'язує до декларування (нарівні з держслужбовцями) всіх осіб, що надають оплачувані послуги в межах антикорупційних проектів. Бізнес масово відмовлятиметься від такого "головняка". Стане неможливо легально проводити тренінги, навчання, конференції, видавати літературу, створювати сайти тощо. Тож мета закону – саме унеможливлення діяльності, а "декларування грантоїдів" – лише ширма для введення в оману наївних громадян.

Маємо справу з найбільш зухвалою, хитрою і добре підготовленою спробою атаки на громадянське суспільство з часів Майдану. Атаки вибіркової – тому є спокуса відійти на позиції "моя хата скраю" – і тому небезпечною.

Читайте також: Фундамент для пам'ятника: як громадянському суспільству постати на руїнах колгоспу

Недооцінка або легковажна байдужість, а тим більше зловтіха – дорого коштуватимуть.

Олександр СУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини