Нардеп: Країні потрібен працюючий парламент!
Неефективна робота Верховної Ради створює низку проблем у роботі об'єднаних територіальних громад. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа "Воля народу") під час круглого столу з керівниками ОТГ Хмельниччини щодо роз'яснення питань проведення бюджетної децентралізації, пише "Є".
Станом на початок 2017 року в Україні успішно функціонує 367 об'єднаних територіальних громад, однак проблеми у всіх однакові.
"Через недосконалу роботу ВР громади мають цілий ряд проблемних питань, які не можуть втілити в життя. Сьогодні це створення центрів допомоги на місцях, відсутність доступу до земель та змоги ними користуватися, незмога приймати рішення на користь громади через не упорядкування акцизного збору з роздрібної торгівлі паливом, тютюном, спиртом, що дало б змогу для додаткових надходжень до бюджету. А також стан доріг", – зазначив парламентарій.
За словами нардепа, Верховна Рада має прийняти ряд рішень для розширення повноважень органів місцевого самоврядування.
При цьому нардеп наголосив, що сьогодні об'єднані територіальні громади успішно втілюють задуми в життя лише завдяки власній ініціативі.
"Бо саме представники місцевої влади краще орієнтуються на місці, знають, що є ключовим, на що витратити кошти. Розвиток громад - велика перспектива, оскільки держава має будуватися з низів", – наголосив Лабазюк.
У свою чергу голови ОТГ Волочиського та Хмельницького районів (входять до складу виборчого округу №188) зазначили, що реформа децентралізації – крок до якісних змін у країні, але ряд невирішених питань "зв'язують руки" владі на місцях.
Голови ОТГ звернулися до Верховної Ради та Уряду з вимогою якнайшвидше завершити розпочату реформу децентралізації на законодавчому рівні та прийняти ряд важливих для громади рішень. Зокрема, врегулювати питання бюджетної децентралізації, переоформлення та реєстрації майна та території ОТГ, а також спростити створення відділів освіти при ОТГ.
"Бюджетний процес має будуватися тільки знизу вгору, а не навпаки. Максимальна кількість податків і зборів повинна бути передана на місця, а в центральну скарбницю повинні йти тільки ті кошти, які необхідні для виконання державних функцій. Всі питання з охорони здоров'я, культури, спорту, освіти також повинна вирішувати місцева влада. Тоді це – реальна децентралізація", – зазначив голова Волочиської ОТГ Костянтин Черниченко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки