MENU

Журналіст-розслідувач Олексій Станчевський: "Радикал" Рибалка за бандитські нальоти платить по 100 тисяч доларів

3994 0

У перших числах квітня мережу Інтернет «підірвав» документальний фільм-розслідування журналіста Олексія Станчевського про факти політичної корупції у високих кабінетах Верховної Ради та в штабах деяких партій, які гордо називають себе «націонал-патріотичними», йдеться на novosti_o.

Мова йде про стрічку «Перевертень з мандатом», головним персонажем якої став народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, голова парламентського комітету з питань фінансів та банківської діяльності Сергій Рибалка. Як з'ясував Олексій Станчевський, просто у партійних офісах Радикальної партії здійснювалося планування, реалізація та фінансування масштабної кампанії з силового захоплення та знищення однієї з найбільших в країні торговельних мереж - корпорації АТБ. Нам вдалося зустрітися з автором фільму «Перевертень з мандатом» та розпитати його про подробиці розслідування, а також про достовірність фактів, оприлюднених у стрічці. 

- Олексію, чому саме «Перевертень з мандатом» та чи не занадто серйозні звинувачення Ви висуваєте до поважного політика, голови Комітету ВР з питань фінансів та банківської діяльності Сергія Рибалки?

- Розумієте, наша політика – це суцільна мімікрія. Як я сказав у нашому фільмі, – вовки тут постійно намагаються натягнути на себе шкуру вівці, а «забронзовілі» політичні корупціонери переконливо удають з себе затятих борів з корупцією. Так і Сергій Рибалка – з парламентської трибуни та телевізійних екранів постійно розповідає про необхідність знищення цього «ганебного» явища корупції, а насправді цією політичною корупцією сам займається, фінансує, і я б навіть сказав – очолює.

- Для подібних звинувачень у Вас мають бути серйозні факти, які підтверджують корупційну діяльність народного депутата. Інакше можете отримати судовий позов від нього за поширення наклепницької інформації.

- А які ще факти потрібні? Безпосередньо у партійному офісі Радикальної партії (зацікавленим правоохоронцям, які розпочнуть слідство, я навіть можу назвати його адресу) я зустрічаюся з партійним активістом Радикальної партії Михайлом Помогайбо, який просто на камеру розповідає мені про те, що разом з Сергієм Рибалкою розробляв та здійснював акції силового тиску на магазини АТБ, головною метою яких було захоплення та закриття компанії АТБ. Які ще докази тут потрібні?

- Про що саме розповідав цей активіст? Якими були завдання від нардепа Сергія Рибалки та що за такі силові «послуги» виконували учасники блокування магазинів АТБ?

- Саме «блокування», як на мене, нагадувало бандитські нальоти на законослухняний український бізнес. Група людей у складі до 100 осіб збиралася під магазинами АТБ, обклеювала їх величезними стікерами-банерами з наклепницькою інформацією, блокувала вхід від покупців, а всередині магазину нападники заливали все червоною фарбою, кров'ю вбитих тварин та ще й підкидали туди відрізані свинячі голови, які, за задумом організатора нальоту, Сергія Рибалки, мали символізувати голову співвласника мережі АТБ.

- Чи є якісь документальні підтвердження цієї розповіді?

- Документальне підтвердження - це відзняті на камеру плани з силового захоплення АТБ, відзняті величезні банери-стікери з наклепницькою інформацією, відзняті інструкції. І все це - безпосереднього у партійному офісі радикалів, які оголосили себе головними борцями з корупцією в Україні. Безумовно, і задокументовані на відео свідчення Михайла Помогайбо теж матимуть величезну цінність для слідчих НАБУ та ГПУ.

- Скільки Сергій Рибалка витрачав грошей на подібні акції?

- За свідченнями Михайла Помогайбо, які ми демонструємо у нашому фільму, одна акція з блокування магазину АТО коштувала змовнику, тобто Сергію Рибалці, понад 100 000 доларів. Астрономічна сума, як для пересічного виборця Радикальної партії.

- Де можна подивитися ваш фільм?

- Його ми вже розмістили у відкритому доступі в мережі Інтернет (на Youtube), зараз ведемо переговори з низкою телеканалів про ефір на ТБ. Передали фільм і нашим європейським колегам. Пару тижнів тому я особисто їздив до Брюселю та передав флешку з «Перевертнем з мандатом» до офісу Комісара Євросоюзу з питань європейської політики добросусідства та розширення Йоганнеса Гана. І не лише цю флешку. Єврокомісару Гану я передав і результати нашого попереднього спільного з Дмитром Воронковим та Костянтином Диканем журналістського розслідування, яке ми проводили в грудні-січні, і матеріали якого ще 18 січня передали до Генпрокуратури та СБУ. В цих матеріалах – докази того, що Сергій Рибалка особисто та через своїм помічників розробляв, організовував та фінансував масштабну PR-кампанію з дискредитації мережі АТБ у медіа. За гроші Рибалки особисто я, а також Дмитро Воронков і Костянтин Дикань мали розповсюджувати в українських ЗМІ дезінформацію про те, що мережа АТБ начебто працює на окупованих територіях Донбасу та в Криму. Що, звісно, було цілковитою брехнею. Це також була достатньо масштабна та високо бюджетна з точки зору організаційних видатків, кампанія нардепа Рибалки.

- Чи була якась реакція на ці матеріали від наших правоохоронців - від ГПУ та СБУ?

- На мій превеликий жаль – поки що ні. Правоохоронці чомусь не поспішають розслідувати факти політичної корупції від одного з найбагатших депутатів українського парламенту. Хоча, слід віддати належне, Генеральна прокуратура днями провела низку обшуків в офісах компанії «S.Group», яку пов'язують з родиною Сергія Рибалки. ГПУ підозрює «S.Group» у несплаті податків на величезні суми, а також у крадіжках бюджетних грошей на сотні мільйонів гривень. Про це навіть нещодавно був розлогий сюжет в «Подробностях» на телеканалі «Інтер». Тепер мені особисто стає зрозуміло, звідки у поважного Сергія Рибалки такі гроші на силові акції проти мережі АТБ, ціною в понад 100 тисяч доларів за одну акцію.

- Що ви плануєте робити тепер, коли робота над фільмом «Перевертень з мандатом» вже завершена?

- Тепер ми намагаємося зробити так, щоб цей фільм побачила якомога більша кількість людей. Щоб про факти політичної корупції від голови одного найвпливовіших парламентських комітетів з питань фінансів та банківської діяльності дізналися не лише в Україні, але й у Європі та Америці. Впевнений, що разом з нашими європейськими та американськими партнерами ми змусимо Сергія Рибалку скласти свій депутатський мандат. Корупціонерам не місце в нашому парламенті. Нехай на його місце прийде молодий, чесний та достойний депутат від поважної Радикальної партії. Думаю, що коли Олег Ляшко подивиться наш «Перевертень з мандатом», він також нас підтримає в цьому питанні.

Ну і додам ще, що антикорупційна робота нашої маленької команди не зупиняється. Зовсім скоро чекайте нові викриття фактів політичної корупції від українських політиків. І викриття ці стосуватимуться не лише Сергія Рибалки. Корупцію можна зупинити лише публічністю та незворотністю покарання. Перше забезпечимо ми, журналісти, друге – справа наших правоохоронців.

Читайте також: Звернення до Єврокомісара Гана - це вимушений крок антикорупціонерів, - екс-суддя Гаазького трибуналу про ситуацію з АТБ

Інтерв'ю провів Сергій НАУМОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини