MENU

Без 8 березня і 9 травня. В'ятрович опублікував новий календар вихідних

2976 0

Інститут нацпам'яті прислухався до припозицій громадян України та запропонував новий варіант календаря вихідних і святкових днів. Про це повідомляє на своїй сторінці у "Фейсбуці" голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович:

Підводимо підсумки громадського обговорення законопроекту про державні та інші свята. Воно було досить бурхливим - надійшло 672 звернення від громадян України, громадських об'єднань, партійних та профспілкових організацій, державних установ.

Крім того відбувалися цікаві дискусії на майданчику Реанімаційного пакету реформ, та в медіа. Окремі громадяни висловлювали свої пропозиції під час громадських прийомів.

Читайте також: Ми не переписуємо нашу історію, лише намагаємося її написати - В'ятрович

Найголовніше в новій редакції:

Документ доповнено новою категорією - «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня - День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня - День праці (буде вихідним). Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім'ї (друга п'ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря.

Разом з тим, Інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято - День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято - Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

Читайте також: Маємо запобігти розпалюванню війни пам'ятників - В'ятрович

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам'яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів - в'язнів Соловецького табору особливого призначення.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини