MENU

Факт, який став переломною точкою історії

4510 0

Христос Воскрес! І цей факт став переломною точкою історії. Апостол Павло говорить: "А якщо Христос не воскрес, то й проповiдь наша марна, марна i вiра ваша" (1Кор. 15:14). Якщо ж Христос Воскрес, то цю подію можна порівняти хіба що з "теорією великого вибуху" - мить, що змінила всесвіт.

Але чи змінила? Чи люди змінили своє життя знаючи про Воскресіння Христове? Далеко не всі. Історія Гетевського Фауста також починається на Великдень.

Наприкінці страсного тижня професор Фауст, невдоволений мізерною кількістю знань, що йому за роки наукової діяльності вдалося почерпнути з книг, розчарований марними прагненнями дістатися до суті речей, вирішує покінчити життя самогубством. Як язичник перед вічністю, він розглядає марноту свого буття. Тої самої миті, коли Фауст підносить до роту склянку з отрутою, за вікнами б'ють Великодні дзвони і чути святочні піснеспіви про Воскресіння Христове.

Читайте також: Глава УГКЦ: "Думають, що вбивають Україну, а натрапляють на самого Сина Божого"

Господь зупинив руку Фауста. Його настрій змінюється. Він відкладає отруту, гуляє з учнем по місту, дивиться на живих і радісних людей, милується природою, навіть, підбирає бездомного пса. Повернувшись додому з натхненням сідає перекладати рідною мовою першу главу Євангелія від Іоана, саме ту, що читається на Пасхальній службі.

Цієї миті пес, підібраний Фаустом на вулиці, перетворюється на Мефістофеля і пропонує професору контракт з дияволом. Біс зобов'язується виконувати будь-яке його побажання, а за це Фауст, після смерті, віддає пеклу свою душу. За домовленістю смерть мала настати тої миті, коли Фауст, від щастя, захоче зупинити час. 

Чи розуміє Фауст, що йому пропонують вічні муки в обмін на миттєву ілюзію щастя? Розуміє. Він вивчав богослів'я, добре обізнаний з Євангелієм. Його вибір свідомий - він кров'ю підписує контракт.

Далі стається те, що і мало статися. На кінець першої частини, замість омріяного щастя, життя Фауста зруйновано. Жінка, в яку він закохався, збожеволіла, вбила їх новонароджену дочку, і покарана смертною карою. Фауст на дуелі вбиває її брата і змушений тікати з міста. Його чекає невизначеність, а після смерті - вічна загибель.

Читайте також: Розп'яття без прикрас. Чому головний символ християнської віри втратив первісний зміст?

Цікаво, що історія Фауста починається на Пасху і саме це дає їй вимір вічності. На кону вічне життя. Геніальність Гете в тому, що він демонструє вибір Фауста не між служінням Богу або дияволу, а між служінням Богу або самому собі.

Кожен з нас стоїть перед тим самим вибором: бути з Богом чи без Бога, обрати гріх чи праведність, зректися себе або задовольняти власні пристрасті. І, хочемо ми того чи ні, цей вибір протягнеться за нами у вічність. 
Що оберемо, знаючи про Воскресіння Христове?

Oleksandr DVINIATIN


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини