Народжені поза шлюбом діти: старий звичай і сьогодення
Кожна третя дитина на Чернігівщині 2016 року народжена поза шлюбом. У селі.
З одного боку це має надихати різних "гендерят" – ця статистика вже подібна до фінської.
Читайте також: Міста, архітектура, люди: унікальна Україна у ретрофотографіях
З іншого – я пригадую розповіді у Голінці, Чернігівської області. Як ще до війни дитина, народжена поза шлюбом, була скандалом на ціле п'ятитисячне село. Як відселювали з батьківської хати доньку з байстрям – у повітку. Яка складна була процедура соціалізації дитини, народженої поза шлюбом.
Так, ця процедура була складною, на позір жорстокою, але й шляхетною водночас. За батька позашлюбній дитині мав правити старший чоловік, становий козак – справжній образ обручника Йосипа. Дитині давали прізвище батька матері. А по-батькові – отого старого козака-обручника. І траплялося що голінські позашлюбні діти ставали відомими людьми і навіть героями.
Як лицар Ордену Залізного Хреста Микола Гнатович Лівак – цю нагороду він отримав за участь у Другому Зимовому поході Армії УНР.
Прізвище Лівак він отримав від діда – по матері. А по-батькові – від козака Гната Лазоренка, якому на момент народження Миколи було вже 54 роки.
Все – за святим козацьким звичаєм.
Які прізвища, яких Йосипів-обручників отримують теперішні дітки, народжені поза шлюбом? Що їх чекає далі в зруйнованому чернігівському селі, де єдиний бізнес – гендель предківською землею козаків, яку кісткою кинули недокуркуленим українцям у вигляді "паїв"?
Читайте також: Раритетні кадри реального українського весілля 1940 року. ВІДЕО
Кожна третя дитина на моїй Гетьманщині – поза шлюбом. І кожна – поза землею, поза справедливістю.
Радуйся, гендер комуняцький, бо позбавлена наша громада звичаїв та строгої опіки роду. І роби тепер із вільними жінками та їх рєбьонками що заманеться.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки