MENU

Чи скасовує США війському допомогу Україні

1707 0

Почнемо з того, що рішення про скасування американської безоплатної військової допомоги Україні та перехід на кредити ще остаточно не прийнято, наголошує у своєму блозі на "Новому часі" військовий експерт Микола Сунгуровський. Це лише пропозиція президента, яка не пройшла через Конгрес. Тому говорити про це як про доконаний факт поки що рано.

Військова допомога йде в рамках програми Державного департаменту США, і там є два підрозділи: економічна допомога та військова. Важливо відзначити, що ще жодного разу ті суми, які запитував Держдеп, в бюджеті не виділялися. Тобто всі розмови про те, що фінансова допомога в цьому році знижується – це трошки не так.

Читайте також: Чи стануть США учасником "нормандського формату"

Раніше була озвучена цифра в $175 млн на 2017-2018 фінансовий рік. І йдеться про те, що відбувається зниження цієї допомоги. Насправді ситуація дещо інша. У 2016-2017 роках Україна отримала $150 млн. 175 порівняно зі 150 – це підвищення, а не зниження. Причому, коли ми отримали ці $150 млн, спочатку пропонувалося виділити $350 млн. Тобто жодна бюджетна пропозиція не виконується на 100%. На цей рік вимагали, по-моєму, $500 млн, а дали 175.

Пропозиція Трампа про заміну допомоги на кредити стосується декількох країн, зокрема й України. Ключові ж партнери США так і залишаються на "бюджетній голці". А сім країн Трамп планує перевести на кредити. Чим це обернеться для світової і регіональної ситуації? Насамперед, це відштовхне від Сполучених Штатів і їх союзників. Насамперед Україну та Пакистан.

Багато американських політиків і представників істеблішменту будуть незадоволені таким рішенням. По-перше, це відхід від раніше даних обіцянок. А по-друге, це жодним чином не вирішує проблему української кризи, що виникла через відкритий та зухвалий наступ Росії на міжнародне право.

Для США такий перехід на кредитування був би вигідним, тому що замість подарунків вони отримують замовлення, які гарантовано кредитуються. Грубо кажучи, це замкнутий оборот грошей у межах Сполучених Штатів. У цьому питанні ховається суть самого Трампа не як політика, а як менеджера, економіста.

Читайте також: Чому європейським політикам корисно відвідувати Донбас

Такі кредити, звичайно, будуть менш вигідними, ніж отримання фінансової допомоги, але діватися все одно нікуди. Для чого береться така допомога? Для того, щоб забезпечити збройні сили сучасною зброєю. Якби в України було достатньо грошей, вона б могла замовити все це на власному Укроборонпромі. І забезпечити тим самим замкнене коло виробництва необхідного озброєння. Але танків досі немає, тому що немає грошей для їх закупівлі. Високоточна зброя тільки випробовується, але у військо не надходить. Тому що немає грошей для закупівлі. Навіть тих сум, які видаються серйозним зростанням порівняно з минулими роками. Просто раніше виділялися дрібниці, а не те, що необхідно. Тому Україна буде змушена звертатися до таких кредитів через відсутність власних грошей.

Крім того, розмови про скасування США військової допомоги вже грають на руку Росії. Вже з'явилися статті в "Независимой газете" та на "Військовому кур'єр"і. Версія, що США нас зраджує, вже відпрацьовується, і тиск буде тільки поглиблюватися. І треба бути до цього готовим. А взагалі, такі речі потрібно передбачати заздалегідь, а в нас же вся політика рефлекторна. Як у собаки Павлова: реагуємо тільки на якісь збудники.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини