MENU

Що слід знати про тримання під вартою як запобіжний захід

1416 0

У зв'язку з черговим публічним невдоволенням, викликаним рішенням чергового суду застосувати запобіжний захід у вигляді застави щодо чергової особи, обвинувачуваної у корупції, змушений повторити те, що я говорив на презентації цьогорічного звіту Європейського комітету із запобігання катуванням, одна зі глав якого присвячена європейським стандартам щодо тримання осіб під вартою у слідчих ізоляторах та подібних установах.

Читайте також: 96 мільярдів гривень збитку Україні – Нацполіція та військова прокуратура проводять спільну операцію із затримання фігурантів

Тримання під вартою є крайнім заходом (ultima ratio) для забезпечення кримінального правосуддя, коли інші заходи не працюють. При обранні цього заходу та визначенні його тривалості слід враховувати багато чинників: ризик повторного злочину, втечі, знищення доказів, впливу на свідків або перешкоджання правосуддю тощо.

Додам: тримання під вартою – не покарання, презумпція невинуватості щодо кожного персонажу продовжує діяти, поки не набере чинності обвинувальний вирок суду. А от тоді вже настане стадія покарання – після вироку, а не до нього.

Читайте також: Хто винен у тому, що податківців-клименківців звільнили з-під варти

Принагідно запрошую прочитати стандарти КЗК щодо тримання осіб під вартою за цим посиланням. Там можна знайти чимало цікавого.

Микола ГНАТОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини