Коли вдаються до маніпулятивних апеляції до минулого
"Это всё вам дал Советский Союз" або "Это всё тебе досталось бесплатно в Советском Союзе" – це фрази, після яких особисто для мене людина зникає.
А три покоління моїх родичів не вбивалися на війнах і в колгоспах, не гинули в голод, не стояли по дві зміни на заводах?
Читайте також: Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечний
Розкішний у своїй маніпулятивності мисленнєвий кульбіт: людина, яка вдається до цього прийому, немовби уособлює в цей момент Радянський Союз, "который всё вам дал".
Тому, виходить, що ти саме їй щось винен і мусиш виправдовуватись, і дякувати або за ї*учу радянську школу з елементами комунофашизму, або за безплатну стоматологію без анестезії, або за безплатний дитсадок із нянечками-садистками.
Те саме стосується, зрештою, всіх людей, які експлуатують чужі заслуги або славу минулого для того, аби довести вам щось у сьогоднішньому дні.
Читайте також: Білборди Опоблоку – про що вони й на кого розраховані
Апеляція до минулого – це у 99% зведення будь-яких розмов на будь-які теми у сферу нез'ясованого та ірраціонального. І що глибше в минуле, то більша брехня. Почуєте про славних козаків – плюйте межи очі, про Київську Русь – бийте в морду:).
От цим, власне кажучи, інструментальним використанням минулого й відрізняється людина минулого від людини сучасної.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки