MENU

Україна наполягає на негайному звільненні 128 заручників

1189 0

Цими дянми в Україні з візитом перебувають 27 послів країн-членів ОБСЄ, які постійно акредитовані у Відні (там штаб-квартира ОБСЄ). Важливо, що вперше ці високопоставлені дипломати відвідають не лише Київ, але й Донбас, аби на власні очі побачити безпекову та гуманітарну ситуацію в зоні конфлікту.

Сьогодні, 29 травня, мали з делегацією послів ОБСЄ дуже відверту й важливу дискусію у Верховній Раді, до якої долучилися Артур Герасимов (він є головою нашоі делегаціі в Парламентській асамблеї ОБСЄ) та Марія Іонова від комітету євроінтеграції.

Читайте також: Путінові кортить поставити нормандський процес на паузу, та в ЄС проти цього – Геращенко

Ключові послання української сторони на цій зустрічі такі: наголошуємо на пріоритетності безпекового та гуманітарного блоку мінських угод, тільки після їх виконання буде створено фундамент для переходу до політичного блоку. Ми наполягаємо на негайному звільненні 128 заручників і готові заради цього до найширшого компромісу, що продемонстрували під час процедури верифікації, відкривши допуск до українських тюрем відповідній групі, що проводила верифікацію.

Ми просимо країни ОБСЄ зайняти однозначну та жорстку позицію в питанні негайного звільнення заручників в ОРДЛО і політв'язнів у РФ. Вимагаємо негайного допуску міжнародних гуманітарних місій на всю окуповану територію, допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до пошуку більш ніж 400 зниклих безвісти.

Ми вимагаємо допуску СММ ОБСЄ на всю окуповану територію аж до неконтрольованої частини українсько-російського кордону, до закритого Дебальцева й інших населених пунктів. Вважаємо, що СММ ОБСЄ має під час роботи патрулів і моніторингу приділяти особливу увагу КПВВ, екологічно небезпечним об'єктам, школам і лікарням. Ми виступаємо за цілодобову роботу місії. Це потребує посилення гарантій безпеки для цивільних спостерігачів, тому ми засуджуємо будь-які прояви насильства, вбивство, сексуальні домаганння до представників місії та вважаємо, що з цього приводу має бути спільна позиція краін-членів ОБСЄ , відображена зокрема й у резолюціі ПА ОБСЄ.

Читайте також: Загибель спостерігача ОБСЄ не має припинити дію місії на Донбасі – політолог

І ключове – без уведення миротворчоі місії на Донбас демілітарізація і деокупація цієі території, фактично контрольованої РФ зараз, мало вірогідна. Тому так важливо, щоб була підтримана ініціатива України про миротворчу місію на Донбасі.

Також поінформували про роботу неформальної мінської платформи в парламенті, про останню інформацію з лініі фронту, порушення режиму тиші з боку російських окупантів і колаборантів.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини