MENU

Жданов: Голосування ВРУ щодо НАТО – популістське рішення, щоб догодити електорату

1302 0

Голосування Верховної Ради України за законопроект №6470, який закріплює зовнішньополітичним стратегічним пріоритетом України курс на набуття членства в НАТО, - це виключно популістське рішення для підняття рейтингу діючої влади.

Про це у коментарі UAINFO заявив військовий експерт Олег Жданов.

Експерт зазначив, що у парламенту не було жодної необхідності приймати відповідне рішення, оскільки позаблоковий статус України був скасований ще у грудні 2014 року.

«За цих три роки діюча влада навіть не спромоглася ні подати заявку в НАТО, ні скласти план вступу в НАТО чи стандартизації під НАТО. Не здійснювалося взагалі жодних дій, і тут, раптом, вони (парламент, - ред.) вирішують прив'язати Україну до Північно-атлантичного альянсу. А якщо завтра з'явиться новий блок?! Наприклад, військовий блок Балтійсько-чорноморського союзу. І що тепер міняти закон для того, щоб не вступати в НАТО, а в новий військовий союз, який буде дружелюбним до нас і буде готовий разом з нами створювати нову систему колективної безпеки? Тому рішення Ради - це декларація про наміри, щоб догодити електорату», - розповів він.

На думку експерта, голосування Ради за законопроект №6470 пов'язане виключно з тим, що «зараз рейтинг ідеї про вступ до НАТО має найвищий відсоток підтримки серед населення країни». Інакше, відмітив Жданов, у документі потрібно було б прописати строки, коли Україна планує вступити до НАТО, подати заявку та проходити програму підготовки членства.

Читайте також: Політолог: Позаблоковий статус України означатиме російську окупацію

«Це пуста декларація. Нею ми зайвий раз роздратуємо РФ, і вони можуть у відповідь влаштувати яку-небудь провокацію на лінії розмежування», - підкреслив він.

При цьому, військовий експерт відмітив, що прийнятий парламентом закон не скасовує жодних перешкод, які могли б бути бар'єром для зближення України з НАТО.

«(Для вступу в Альянс, - ред.) жодних перешкод не існує. Як вступають в НАТО? НАТО проводить аудит країни, причому спочатку політичної, економічної, фінансової складових, і лише потім аналізується військова складова. Після аудиту пишеться програма підготовки членства. Тому правильно сказав Генеральний секретар НАТО, що «Двері відкриті. Будь ласка, приходьте і просіться, а ми будемо дивитись: брати вас чи не брати». Натомість наші політики не просяться в Альянс, а в середині країни розказують про вступ до НАТО», - розповів експерт, зазначивши, що «діюча влада не здійснює ніяких реальних кроків для просування в напрямку НАТО».

Читайте також: Рішення Верховної Ради наближає нас до НАТО - дипломат

Крім того, Жданов наголосив, що рішення ВРУ ніяк не вплине на лояльність НАТО до України. «НАТО і так лояльне до нас. А допомога впирається в українську корупцію, про яку знають в Альянсі», - додав він.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини