MENU

Діагноз "PRESSзвание": журналістська премія від Новинського

1089 0

Вадим Новинський

Днями пройшла "цікава" подія, яку бурхливо обговорили представники медіаспільноти.

17 червня відбулася вже 12-та церемонія нагородження журналістської премії "PRESSзвание". Здавалось би, цілком буденна подія, поки, завдяки бурхливому обговоренню у фб самими журналістами, я не заглибився в нетрі конкурсу.

Перш за все, конкурс серед журналістів організовувала PR-агенція Mainstream Communication & Consulting. Журналістські роботи оцінювали 34 члени жюрі. Думаєте, це гуру журналістики, безперечні авторитети чи бодай фахівці, які володіють знаннями, достатніми, аби оцінити журналістів з різних сфер? Та ні. Із 34 членів жюрі, 25 – PR-спеціалісти з компаній, які займаються металургією, експортом мінеральних добрив, представники юридичних компаній і банків, тобто всі ті, хто зазвичай джинсує про себе "красивих" за допомогою тих таки "журналістів".

Але не це найцікавіше. Основний спонсор премії "PRESSзвание" – компанія "Смарт-холдинг". Як відомо, власник "Смарт-холдингу" – російський олігарх, депутат Опоблоку та й просто любитель "русского міра" Вадим Новинський. Думаєте, цей факт зупинив журналістів, і ті відмовились подавати заявки на участь у конкурсі? Та звичайно ні. Як бачимо, "світочі" української журналістики, наприклад, журналістка УП Марія Жартовська чи журналістка "Нового времени" Христина Бердинських у себе на фб пишуть, що "добре, що вони не пішли на нагородження", але сталось це буцімто не з їхньої волі.

Читайте також: NewsOne допоміг Кисельову розповісти про "жахи" в Україні. ВІДЕО

Та й то нібито "добре, що не пішли" не через те, що спонсор нагородження – компанія "Смарт-холдинг", а через те, що нагороджував журналістів особисто її власник Новинський. У такому разі мені пригадується українське прислів'я, що журналістам слід або хрестика зняти, або штани одягнути, адже всі прекрасно знали, хто головних спонсор нагородження.

Звісна річ, російський олігарх, адепт "русского міра" Новинський, який нагороджує журналістів і ще й вимагає в них об'єктивності, це майже анекдот. Але копнемо ще глибше, побачимо, яке дно ладні пробити журналісти.

Очевидно, що я б назвав це нагородження премією за найкращу джинсу на замовлення PR-агенцій у бізнес-сфері. Так було б справедливо. Судіть самі.

Конкурс, як я вже зазначав, організовувала PR-агенція Mainstream Communication & Consulting. Директор цієї компанії Олег Гавриш. Як відомо, вона тісно співпрацює з Новинським і його "Смарт-холдингом".

Читайте також: Варто згадати, як Новинський зміг стати депутатом Верховної Ради – блогер

А хочете посміятись і дізнатись, яке видання найактивніше джинсує за компанії Новинського?

Так ось, син директора Mainstream Communication & Consulting працює в "Новом времени". Ось, тільки погляньте – Олег Гавриш, заступник редактора "НВ-бізнес". Скажете, "соупадєніє"? Ну, то подивіться компліментарне інтерв'ю з гендиректором компанії Новинського "Смарт-холдинг", а також зверніть увагу на те, як негативно він говорить про блокувальників торгівлі з окупантами. Або ще одна слізна новина, де "Смарт-холдинг" плачеться, що його пресують правоохоронці, й усе це виходить на сторінках прогресивного НВ без позначки "реклама", тобто звичайна джинса. І до чого тут син керівника PR-компанії Новинського, скажете ви?

Ну, для того, мабуть, щоб підтягнути Новинського у список десяти найбагатших людей країни за версією НВ, адже за рейтингом "Форбс" він таки до десятки не дотягує, бо там він тільки 12-й. І тут змогли прогнутись.

Загалом, скажу я вам, "PRESSзвание" це таки буденний конкурс, адже тут Новинський, там Григоришин, а ще далі Медведчук. Яка різниця, якщо українські журналісти пробивають все нове й нове дно, беручи гроші від російських (і не тільки) олігархів у час, коли країна воює з московськими окупантами...

P. S. До речі, не здивуюся, якщо незабаром та ж СБУ злиє в мережу "амбарну книгу" Новинського, з усіма його витратами як на церкву московського патріархату, так і на ті ж PR-послуги, джинсу, замовні статті від "цікавих" журналістів. Ось тоді ми всі разом посміємося ще більше, бо ймовірно серед учасників списку точно будуть відомі люди.

Олександр АРОНЕЦЬ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости