Ніхто не понесе покарання за отруєння киян
Літо, спека - час кишкових розладів та інфекцій. А в цьому році ще й ботулізму. Громадські активісти перевірили «Мегамаркет» на вул. В. Гетьмана та вилучили товар із закінченим терміном придатності на суму 10 тис. грн. Тут була і елітна ковбаса вартістю 500 грн за кг, палиця якої заважила на 900 грн, термін придатності якої скінчився майже три місяці тому, і сиркова маса, що залежалася на добу-дві на прилавку, і обвітрена вагова червона ікра вартістю 2500 грн за кг, і навіть органічний шоколад, плитка якого коштувала 90 грн і який мав бути знятим з реалізації 4 місяці тому. До того ж риба ще й зберігалася в неналежному вигляді, коробки стояли прямо на підлозі за прилавком. А у холодильнику поруч з ваговою ікрою лежала ганчірка, якої поруч з продуктами аж ніяк не повинно бути.
Читайте також: Ещё раз о ботулизме. Коротко - только то, что вам нужно
Продавець у ковбасному відділі замість пояснень зазначила, що вона не з цього відділу. А на запитання, де продавець з цього відділу, відповіла, що у відпустці. Напевно, вже три місяці. Саме стільки часу тому повинні були зняти ковбасу із закінченим терміном придатності з реалізації.
На розмову до журналістів та громадських активістів вийшов чоловік, який представився працівником «Мегамаркету» Михайлом, проте назвати посаду та прізвище відмовився. Він пообіцяв розібратися з товаром, не придатним для реалізації, візок якого назбирали журналісти в залі торговельної мережі. Проте що саме буде винним та хто за це відповість, не пояснив.
Що є найжахливішим у цій ситуації? Те, що ніхто не відповість. І що такий товар можна знайти майже у кожному продуктовому магазині.
Виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» Максим Несміянов зазначає, що у таких випадках навіть не має сенсу викликати поліцію. Адже штраф за таке порушення призначать максимум 34 грн, а може, й 17. До того ж і то не факт. Він згадує, як викликали в аналогічному випадку поліцію, а по приїзді патрульних виявилося, що вони не мають повноважень щось робити. Довелося викликати дільничного поліцейського, приїзду якого чекали п'ять (!) годин. А коли він приїхав, виявилося, що штрафувати в магазині немає кого, адже відсутня особа, яка може понести матеріальну відповідальність.
Читайте також: Ботулизм наступает или как магазины травят украинцев
До речі, це той скандальний «Мегамаркет», в якому навесні побили підлітка.
Загострює ситуацію мораторій на перевірки, який призвів до поширення в Україні недобросовісних підприємців.
- Проблем дуже багато, і вони постійно наростають. І чим далі, тим гірше. В тому році в нас було отруєння фальсифікованим алкоголем, в цьому - ботулізм розвивається активно, що буде в наступному - не зрозуміло, - зазначає Несміянов.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки