MENU

Аромати і алергія

4386 0

І хто ж не любить пахощів?!

Саме тому в усі часи парфуми сприймалися як чудовий, а головне - завжди бажаний подарунок. Якщо ж духів чи туалетної водички не дарують (а шкода!), купуємо їх самі, бо гарні запахи справді неабияк прикрашають наше життя, роблячи його набагато цікавішим, а головне - приємнішим і, погодьтеся, наче комфортнішим, бо собі ж догоджаємо! Причому стосується це і чоловіків, і жінок. Так є.

І все б дуже добре, якби не одне суттєве але - алергія! До речі: така проблема виникла відносно недавно, а спричинив її, на думку фахівців, стрімкий, конвеєрний, розвиток парфумерної промисловості і застосування штучних, синтетичних, компонентів-складових при виготовленні ароматних (чи ароматизованих) засобів.

Попри те, що здебільшого парфумами користуються жінки, алергічні реакції на пахкі рідини можуть виникати і у чоловіків, і у дітей різного віку, а спричинює їх індивідуальна непереносимість однієї або кількох речовин, що входять до складу вподобаних духів, туалетної чи парфумованої води.

Ознаки алергічних реакцій

Їх є кілька. І це, зокрема:

  • Почервоніння склер чи набряк повік.
  • Нестримне сльозовиділення.
  • Першіння в горлі, закладеність носа.
  • Нудота.
  • Затруднене дихання, задишка, навіть приступи бронхіальної астми.
  • Лущення, гіперемія (почервоніння) шкіри.
  • Набряк Квінке (раптовий масивний набряк слизових оболонок - мигдаликів, м'якого піднебіння, язика тощо).
  • Анафілактичний шок, і це комплекс стрімких і тяжких патологічних зрушень в організмі, що може у разі негайного ненадання медичної допомоги призвести до смерті.

Читайте також: Натуральна косметика власноруч: чи можна виготовляти крем удома?

Отже, як ви зрозуміли, від «не того» аромату потерпають і органи дихання, і слизові оболонки, і шкірні покриви, і, у складних випадках, здоров'я загалом.

Діагностика

Визначити, на що саме зреагував (чи, ймовірно, зреагує) організм, складно, позаяк не завжди відомі компоненти парфумів. Поза тим, алергологи спромагаються-таки з'ясувати причину - шкірними тестами або спеціальними аналізами крові.

Як знизити ризики алергії

Цілком усунути розвиток алергічних реакцій на духи практично неможливо, позаяк, навіть якщо не користуєтеся ними, все одно потрапляєте у «хмаринку» запахів у громадському транспорті, магазинах, закладах громадського харчування, на роботі тощо. Отже єдиний метод профілактики - зміцнення імунної системи. Як саме це зробити медикаментозними засобами, спитайте у лікаря-імунолога. І, звичайно, якщо почали кашляти, пчихати або, тим паче, чухатися від стороннього запаху, відійдіть якомога далі від людини, котра неприйнятно для вас пахне.

Будьте уважні й при придбанні вподобаного аромату - перед покупкою бажано не тільки понюхати (і ще, і ще раз понюхати!) паперову стрічечку з набризканим на неї парфумом, а й нанести на шкіру (припустимо - на зап'ясток) невеличку його кількість і поспостерігати за реакцією. Якщо з'явилися хай найменші, незначні ознаки почервоніння, чи «закрутило» в носі, почало нудити, або, не дай, Боже, аж раптом бракне повітря, від покупки варто відмовитися.

І візьміть до уваги те, що є два види алергії: швидка (коли симптоми з'являються відразу ж після застосування парфумерного засобу) й уповільнена (коли подразнення маніфестують себе навіть, трапляється, через кілька годин, і особливо це стосується шкірних покривів).

Як долати алергію на духи?

Затямте: навіть за наявності незначних ознак алергії не варто вдаватися до самолікування. Також не слід брати до уваги порад родичів,сусідів чи друзів, позаяк методи, що вони їх вам запропонують, можуть не зарадити.

Щодо подолання алергії, то доволі часто мова йде не лише про застосування препаратів (антигістамінних таблеток чи ін'єкцій, або протиалергійних гелів, бовтанок чи мазей, чи, припустимо, крапель для носа), а й про виконання фізіотерапевтичних та інших маніпуляцій, котрі може призначити тільки алерголог або дерматолог, звісно, провівши перед тим обстеження і зібравши анамнез.

Протерміновані парфуми

До слова: алергічні реакції можуть спричинити й пахощі, що «відбули» термін зберігання - як, зрештою, будь-які косметичні засоби (крем, помада, блиск для губ, туш, пудра, рум'яна, тіні для повік...). Ситуацію, стверджують фахівці, не рятує навіть наявність великої кількості консервантів у вище названій продукції.

Отже, якщо не використали духи упродовж 1,5 року (мова йде передовсім про розпечатані флакони), ліпше ними не користуватися, аби не наразитися, припустимо, на задишку чи хімічні опіки на шкірі. Щодо ціленьких, не відкоркованих духів чи туалетної (парфумованої) водички, то вони зберігаються до трьох років.

Як визначити, що парфум зіпсувався? По-перше, він інакше пахне - запах наче «густішає», може навіть бути гіркуватим чи кислуватим.

Інші ознаки протермінованості - осад, зміна кольору, загустіння рідини.

І не журіться аж так, що духи «скисли». Знайдіть їм інше застосування. Наприклад, використайте як освіжувач повітря в квартирі чи в автівці. Зробіть саше - вийде чудовий ароматизатор для білизни у шафі (це, до речі, непоганий відлякувач для молі). Або додайте кілька крапель до води, де полоскатимете після прання свої речі. Чи крапніть трішки у гель для душа або лосьйон для тіла. Теж незле!

Читайте також: Аллергия помогает избежать онкозаболеваний

А себе потіште свіженьким парфумом.

Як правильно зберігати запахи?

По-перше, не тримайте їх на яскравому світлі (ідеться і про сонячні промені, і про електричне освітлення). Варто пам'ятати, що аромат під дією будь-якого, природного чи штучного, світла змінюється. Тому й кажу, що не варто зберігати флакончики, а тим паче - без коробочки, припустимо, на підвіконні.

Ще одним запеклим ворогом парфумерії є тепло, бо духи, як і будь-яка рідина, мають властивість під його впливом випаровуватися. На око це визначити майже неможливо, але процес відбувається, відтак змінюється аромат. Тому не тримайте пахощі поруч із обігрівачами, в тім числі - біля батарей центрального опалення. А загалом оптимальна температура для зберігання духів - кімнатна чи трохи вища (себто 20 - 25 градусів).

Не варто тримати флакончики й у ванній кімнаті, позаяк духи не люблять вологи.

Звісно, слідкуйте й за тим, щоби щільно прилягала кришечка, інакше ароматна рідина поквапиться випаруватися.

І ще раз про коробочку: фахівці радять завжди зберігати парфуми в упаковці. Отож, витягнули, напахнючилися і повертаємо пляшечку «домів». До речі: якщо пляшечка у коробці, значно менша імовірність, що розіб'ється, якщо впаде. Теж плюс!

Народні засоби проти алергії

  • Передовсім, це є відвар з кропиви. Готувати його необхідно кожного дня. Для цього 2 столові ложки сухої трави заливаємо 500 мл окропу і кип'ятимо на маленькому вогні 15 хвилин. Як вистигне (можна запарювати цілюще зіллячко з вечора), проціджуємо і випиваємо упродовж дня (можна - тричі перед прийомом їжі, можна - по ковточку, поволі, цілий день).
  • Ванни з настою трави низки (череди). Готувати цей настій теж нескладно: достатньо 3 столові ложки трави запарити літром кип'ятку, накрити і настоювати 8 годин. Потім 10 хвилин прокип'ятити і влити у воду для купання.

Звичайно ж, перед тим, як вдатися до застосування цих обох простих і надійних народних методів, доречно проконсультуватися з лікарем.

Гарних вам запахів.

Відповідно до запахів - настрою.

Жодних алергій!

Звісно, доброї роботи, щоби заробити на парфум, бо це зараз коштує!

І, головне, будьте мені здорові!

Тетяна КОЗИРЄВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини