MENU

Диспропорція втрат під час Другої світової війни

3064 0

Мене завжди вражали ці диспропорції. Навздогін 22 червня кілька цифр.

За приблизними підрахунками (точних немає) у Другій світовій загинуло 50 млн людей. Включно з Тихоокеанський театром військових дій і військовою кампанією у Африці.

З них 27-28 млн - втрати Радянського Союзу.

Читайте також: Уявлення про суспільство майбутнього 

Нацистська Німеччина, яка була головним противником на східному фронті сталінському СРСР, за всю війну втратила 6-6.5 млн. Тобто у 4.5 разів менше.

Це при тому, що Гітлер розпочав Другу світову 1 вересня 39-го, а Сталін, як вважається, на півтора року пізніше. Німці захопили пів-Європи, Люфтваффе воювало з королівськими ВПС Британії над Ла Маншем, Роммель вів бої проти британських експедиційних військ у Північній Африці, підводний флот Гітлера контролював Атлантику.

Без врахування втрат мирного населення - виключно солдат Вермахту загинуло у Другій світовій 4.5-5 млн. Втрати живої сили РККА - 9-10 млн.

За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців. Тобто, кожен другий-третій загиблий солдат Червоної армії - українець.

Читайте також: Керівники деяких телеканалів забули, коли почалася Друга світова війна для України

Всього Україна втратила 9-10 млн осіб.

Всі ці цифри про давно відомий факт - кровожадний Гітлер беріг життя свого солдата. Отець всіх народів Сталін закидував ворога тілами своїх погано підготовлених і неозброєних громадян. Кожен третій з яких був українцем.

Цифри не обдуриш.

Олександр СОЧКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини