Нардеп: Фальсифікація продовольчих товарів – питання, не менш актуальне, ніж нацбезпека чи охорона здоров'я
За оцінками американської асоціації бакалійних товарів 10% усіх проданих в комерційних цілях продуктів харчування є підробкою.
Такі масштаби фальсифікату щорічно завдають збитків на суму 10-15 млрд. доларів США.
З огляду на ці кричущі факти, в ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організації ООН) всерйоз готуються до розробки портативних пристроїв, які би дозволи легко і оперативно виявляти підробку тієї чи іншої харчової продукції.
До вказаного проекту вже приєдналися вчені з 13 країн (українців серед них поки, на жаль, немає). За оптимістичними прогнозами за два роки вони будуть готові представити світу свої розробки. Про все це розповіли в ООН.
Від себе хочу додати, що питання фальсифікату продовольчих товарів актуальне сьогодні не менше за питання охорони здоров’я чи навіть національної безпеки. Адже, фактично, всі ці процеси занадто тісно пов’язані між собою, і здоров’я цілих поколінь напряму залежить від того, що ми вживаємо. Це прекрасно розуміють у цивілізованому світі.
Читайте також: Ужасная и омерзительная восьмерка блюд из нашего "совкового" детства
Окрім економічних збитків, фальсифікатори завдають непоправної шкоди споживачам, особливо, в тих країнах, де відсутній жорсткий державний контроль за безпекою та якістю продуктів харчування. На жаль, та Україна, поки що відноситься саме до таких.
Читайте також: Що потрібно знати про боротьбу з фальсифікатом в Україні
Разом з тим, прийнятий нещодавно Парламентом законопроект №0906 про державний контроль і безпечність харчових продуктів має кардинально змінити ситуацію на краще. Аби документ запрацював у повну силу, ще необхідно прийняти низку додаткових регулюючих актів, робота над якими триває.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки