MENU

Звичайна історія з Ryanair – як змінити ситуацію

3009 0

У ситуації з відмовою ірландського лоукостера Ryanair виходити на український ринок немає нічого надзвичайного, пише у своєму блозі на "Новому часі" виконавчий директор "CASE Україна" Дмитро Боярчук. Звісно, все це неприємно, люди нервують, адже хотіли літати дешевими авіалініями. Але в загальній канві корупційних скандалів – це лише ще один звичайний приклад, в якому немає нічого переломного.

Не думаю, що ця ситуація якось вплине на інвестиційний клімат. Він у нас і так не дуже, просто вкотре він не покращиться.

Як уряд може виправити цю ситуацію? Ну, наприклад, продати "Бориспіль" справжнім іноземним інвесторам. Продати ще кілька десятків компаній справжнім інвесторам. Щоб в Україну зайшла культура ведення бізнесу, а не просто гроші з якихось офшорів.

Читайте також: Як пан К. на всіх наплював: так в Україні працює реальний олігархат

Ryanair не зайшов в Україну, IKEA не зайшла в Україну. А скільки ще компаній сюди не зайшли? Скільки компаній надали перевагу Білорусії, Молдові, Росії по зіткненню з українськими реаліями. Думаю, що економічні втрати від тих "незаходів" перевищують у десятки і сотні разів потенційні втрати від втрати Ryanair.

Держави повинно бути менше. І державних компаній має бути теж до десятка. Чому аеропорт "Бориспіль" повинен бути державним?

Умовне звільнення урядом директора аеропорту не зможе виправити ситуацію. Ми говоримо про мікроменеджмент. Про втручання уряду – який повинен забезпечувати умови і політику – в рішення конкретного керівника на мікрорівні. Я вважаю, що це кричуще неефективне використання часу високопосадовців. Навіть якщо звільнять директора і загасять ситуацію з Ryanair, сам механізм прийняття рішень в Україні не зміниться.

Читайте також: Приватизація: лежачи й сокира іржавіє

Єдиний спосіб змінити ситуацію в короткостроковій перспективі – це приватизація. Продаж максимальної кількості державних активів іноземним інвесторам. У нашій ситуації з монополізацією ринку тільки масовий захід іноземних інвесторів, які не звикли до таких практик, може щось змінити.

До речі, Володимир Гройсман нещодавно згадував про продаж державних активів із правом юрисдикції в лондонських судах. Якщо ця ідея буде реалізована – це буде цікаво. Тоді інвесторам навіть не треба буде чекати на судову реформу в Україні.       


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини