Депутатів мало цікавить пенсійна реформа, – політик
Запровадження в Україні пенсійної реформи – не популярна тема у Верховній раді.
Про це сьогодні, 20 липня, у ході круглого столу, на якому експерти обговорювали необхідність запровадження в країні накопичувальної пенсійної системи, заявила народний депутат Наталія Веселова.
Вона розповіла, що під час розгляду в парламенті урядового законопроекту, який передбачає внесення суттєвих змін до порядку нарахування пенсій, депутати не знали суті документу.
"Пенсійна реформа недостатньо обговорюється у профільному парламентському комітеті. А у ВРУ, коли депутати голосували в першому читанні за законопроект №6614, то було помітно, що немає розуміння, за що вони голосують. Після прийняття законопроекту я чула розмови депутатів, які один в одного запитували, що вони прийняли", - розповіла політик.
На її думку, відсутність інтересу в депутатів до пенсійної реформи свідчить про те, що у суспільстві мало говорять про реформу та сприймають її виключно, як підвищення розміру пенсії, або, навпаки, як підвищення пенсійного віку.
Читайте також: Політолог: Урядова пенсійна реформа – це зашморг на економіці і соціальній сфері
За словами депутата, багато людей і, навіть, нардепи не знають, що з 2003 року в Україні працює третій рівень пенсійної системи.
"Вчора я була на ефірі разом із депутатом від БПП. Він дуже здивувався, коли почув від мене, що у Україні працює третій рівень пенсійної системи – це недержавні пенсійні фонди. Якщо про це не знають народні обранці, то звідки про це дізнаються прості люди?" – задала вона риторичне питання.
На думку депутата, у суспільстві потрібно піднімати дискусію про НПФ, їхню роль і те, як вони працюють.
"Зараз у нас працює близько 60 недержавних пенсійних фондів, але обіг коштів у них складає лише 2,5 мільярди гривень. Це дуже мало, і свідчить про те, що про НПФ мало хто знає. Тому тема потребує активного обговорення", - зазначила вона.
Читайте також: Детально про "пенсійну реформу": що насправді пропонує уряд?
Такі дискусії, резюмувала депутат, необхідні, аби питання запровадження пенсійної реформи сприймалося суспільством не лише, як спосіб вирішення проблем теперішніх пенсіонерів, але й цікавило працюючих людей, які мають можливість відкладати кошти на трудові рахунки.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки