Зворотна сторона громадянства, або як Порошенко розв'язав руки Саакашвілі
Що значить позбавлення громадянства? Це значить, що вчорашній громадянин більше не може в'їхати на територію України.
Прилетить Саакашвілі прямим рейсом МАУ із Нью-Йорка у Бориспіль, а тут його зупинять прикордонники. Паспорт недійсний, і його вилучать. А якщо він покаже паспорт громадянина США, у ньому не буде візи, виданої у Посольстві України у Вашингтоні.
У кращому разі, дадуть можливість летіти назад. З врахуванням безшабашності влади, можуть і заарештувати. Як казав земляк Саакашвілі, був би чоловік, а справа знайдеться. Від позбавлення громадянства до позбавлення волі — один крок.
Читайте також: Трамп: Росія – імперія зла
Судячи із мовчання суспільства, практично тотальної підтримки, окрім “Батьківщини”, усіх фракцій парламенту, судячи із підтримки усіх олігархів, що виражається у висвітленні колізії із громадянством на усіх олігархічних каналах( інших нема), владі може здаватися, що із ненависним грузином вона зробила правильно.
Вкрай радикальне рішення Порошенка, як свідчить реакція з усіх боків, проходить для нього без наслідків. Хто пам'ятає борця за свободу слова Шустера? Усі забули. І Саакашвілі забудуть через місяць.
Але чи справді у Петра Олексійовича є підстави вважати, що він переміг чи знищив свого однокурсника, як і увесь грузинський батальйон, котрий посягнув на “найсвятіше” - на самі основи олігархічного клептократичного ладу?
Чим був шкідливий чи справді навіть небезпечний Саакашвілі для влади дотепер? Їздив по містах і селах і розказував людям про те, що вони й самі знають, - що влада погана. Навряд чи він міг об'їхати за рік бодай один відсоток електорату. Десятки відсотків електорату, що є вирішальним на виборах, може охопити одна єдина штука — телеящик. А тут панує олігархічний консенсус цілковитої підтримки режиму.
Саакашвілі впустили в одне злегка відчинене телевікно, але ця мініатюрна пробоїна в ефірі погоди не робила, та й зацементувати її було легше, ніж позбавляти громадянства.
Що стосується виборчих перспектив, долю яких вирішують професійні політтехнологи, а не балакучі і талановиті одноосібники, то тут пан Міхо також не становив загроз. Його політсила у силу некомпетентного політтехнологічного провадження вовтузилася в межах одного відсотка, і її входження у новий парламент виглядало сумнівним.
Тому на внутрішньому фронті розправа молдавського однокурсника над однокурсником грузинським було очевидним перевищенням покарання над порушенням спокою правлячого режиму.
Читайте також: Верховна Рада: спецконтингент або “Дві ходки – три созива”
Та й взагалі, режим вважає, що у справах внутрішніх, домашніх, особливих проблем немає. У владних колах пакує переконання, що “муля” “Не треба розхитувати владу, бо прийде Путін”, працює. “Вибори в один тур, бо буде війна” теж був примітивний фейк. Але спрацював. Так і тут — народ радіє, що наступає на ті самі граблі.
Але на фронту зовнішньому ситуація кардинально відмінна. Далеко не безхмарна. Корупція, а це друге ім'я нинішньої влади, вважається як у Брюсселі, так і Вашингтоні, більшою загрозою для України, ніж війна.
Топ-персоналії влади є головними фігурантами у кримінальних, антиофшорних розслідуваннях найвпливовішого на планеті Міжнародного консорціуму слідчих журналістів, який об'єднує у десятках країн сотні журналістів, який має штаб-квартиру Вашингтоні, який працює у тісній супрязі із ФБР, який веде глобальну антиофшорну революцію.
Ви мало чули про це, все ще громадяни України? А тому , що в Україні на висвітлення у ЗМІ, особливо на телеканалах, діяльності цього феноменального Консорціуму накладено категоричну заборону. Якщо й прорветься журналіст Гнап, який також примовк останнім часом, то це постріли по горобцях. В інших країнах на викриття Консорціуму реагують каральні структури і парламенти, і уже сіли за грати сотні високопосадовців, але лише в Україні — мовчання ягнят.
Дотепер у цьому справді вельми загрозливому для влади зовнішньому інтер'єрі бракувало головного актора, який був би смертельно небезпечною боєголовкою на планетарних медійних носіях, якими є глобальні ЗМІ. (Тестове — як довго протримається будь-який диктатор, якщо за нього візьметься CNN?)
Звичайно, такий глобал мен, як Саакашвілі, на зустрічі із виборцями у Прилуках, - то це просто смішно.
А от Саакашвілі, якого все таки знає весь світ, який блискуче (на відміну від українського керівництва) володіє англійською мовою, бо вчився і живе у США, який є неперевершеним оратором, з котрим за вибуховою емоційністю та креативністю мало хто може зрівнятися у світовому істеблішменті, котрий блискуче знає, що таке влада в Україні, який, погодьтесь, має колосальну мотивацію довести усьому людству те, що він знає.
Що це таке? Це просто бомба!
Відомо ще з часів Маркса, що будь-яке всевладдя має дивовижну властивість — породжувати собі могильника.
Саакашвілі у Борисполі завернуть і він не потрапить у Прилуки.
Він повернеться у Вашингтон і піде у Білий Дім. Туди його впустять, бо із теперішнім президентом США тодішній президент Грузії не так давно будував у Тбілісі знамениту “Вежу Трампа”, якими усіяна уся планета у ключових глобальних мегаполісах сучасної цивілізації.
P.S. Я би порадив Петру Олексійовичу дати доручення тому його раднику, який рекомендував забрати у Михайла Миколайовича паспорт, подзвонити на CNN і домовитись на комерційних засадах, щоб там Саакашвілі не випускали в ефір.
Василь БАЗІВ, для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки