MENU

В Україні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Великого терору

1306 0

З метою вшанування 80-х роковин із дня початку трагічних подій, які отримали історичну назву "Великий терор", 5 серпня в Україні відзначається День пам’яті.

Відповідна Постанова Верховної Ради України ухвалена 22 грудня 2016 року,  повідомляє  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Читайте также: Практика великого терору. Коли знову настане 1937 рік

Період “Великого терору” (1937–1938 років) був відзначений значним сплеском масових репресій, які згодом переросли в СРСР у постійну політичну практику пошуку “шкідників” і знищення інакодумців".

Український інститут національної пам'яті (УІНП) називає "Великий терор" масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР та особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

"Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація", — зазначає УІНП.

Читайте также: У Києві з сьогоднішнього дня частково обмежать рух по мосту Патона

За період "Великого терору" на території УРСР було засуджено 198 918 тис. осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць і таборів (інші міри покарання охоплювали менш ніж 1%, звільнено було лише 0,3%).


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини