В Україні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Великого терору
З метою вшанування 80-х роковин із дня початку трагічних подій, які отримали історичну назву "Великий терор", 5 серпня в Україні відзначається День пам’яті.
Відповідна Постанова Верховної Ради України ухвалена 22 грудня 2016 року, повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
Читайте также: Практика великого терору. Коли знову настане 1937 рік
Період “Великого терору” (1937–1938 років) був відзначений значним сплеском масових репресій, які згодом переросли в СРСР у постійну політичну практику пошуку “шкідників” і знищення інакодумців".
Український інститут національної пам'яті (УІНП) називає "Великий терор" масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР та особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
"Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація", — зазначає УІНП.
Читайте также: У Києві з сьогоднішнього дня частково обмежать рух по мосту Патона
За період "Великого терору" на території УРСР було засуджено 198 918 тис. осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць і таборів (інші міри покарання охоплювали менш ніж 1%, звільнено було лише 0,3%).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки