MENU

Як перемогти сепаратизм – європейський досвід

3071 0

5 серпня 1995 року Хорватська армія в ході операція “Буря” здобувши місто Кнін поклала край існуванню самопроголошеної Республіки Сербська Країна.

Так Хорватія протягом декількох днів перемогла сепаратизм і по суті здобула перемогу у війні за незалежність.

На честь цієї великої перемоги, щороку 5 серпня в Хорватії відзначається День перемоги і подяки вітчизні та День хорватських захистників!

Читайте також: Україна має вчитися долати наслідки військових конфліктів на боснійському прикладі?

Операція “Буря” тривала з 4 по 7 серпня тобто всього три дні. Протягом операції за участі майже 200 000 хорватських вояків було визволено 10 400 квадратних кілометрів або 18,4% всієї території Хорватії. Загальні хорватські військові втрати становили 174 загиблих, 1100 поранених (важко — 572 і легко —528), полонених 3, пропалих безвісти 15, загалом 1314.

Попри перемогу, через тиск світової спільноти котра геть не прагнула самостійності країни, Хорватію змусили віддати визначних офіцерів, що були задіяні в операції, до Гаазького трибуналу.

Читайте також: Як комунікувати з ЄС – хорватський досвід

Успішно проведена хорватським військом операція “Буря” є прикладом для України як треба боротися з сепаратизмом. Це відповідь всім політиканам, голубам та голубкам миру які в один голос з Путіним заявляють, що військовим шляхом конфлікт на ураїнському Донбасі вирішений бути не може. Може! Тільки так, і буде вирішений! Українські війська за декілька днів знищать ЛНР і ДНР, звільнять Донецьк і Луганськ та відновлять державний кордон України. Це єдино правильний шлях до перемоги у нашій національно-визвольній війні на Сході! І день коли це станеться, а станеться це тоді коли у керівництва держави буде політична воля, стане Днем нашої української Перемоги!

Ігор МОСІЙЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини