Москаль: Це ганьба на всю Україну! Із Вільшанського водосховища вибрали півтори тисячі мішків пластикового сміття. ФОТО
У Вільшанському водосховищі, на кордоні Міжгірського та Хустського районів Закарпаття, після спуску води зібрали близько півтори тисячі мішків пластикового сміття, нанесеного туди з високогірних сіл.
Про це повідомляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті.
"Після того, як більшість води у Вільшанському водосховищі, що на межі Міжгірського й Хустського районів, спустили для чергового профілактичного огляду гідроспоруди, саме сховище вичистили від сміття", – зазначили в ОДА.
Працівники екологічної інспекції, лісового господарства, держслужби з надзвичайних ситуацій (у тому числі водолази), обленерго, на балансі якого знаходиться водосховище, Нацпарку «Синевир» та Національної гвардії зібрали близько півтора тисячі мішків сміття, більшість якого – пластикові пляшки, – наголошує Геннадій Москаль, який доручив вичистити водосховище. – Особливо відзначилися нацгвардійці, котрі на моє прохання виїхали на місце, хоча чистити гідроспоруди – зовсім не їхня компетенція. Весь непотріб у водосховище знесли річки й потічки із сіл Міжгірського району, які знаходяться вище за течією.
Читайте також: Що мало би постати зі проблеми львівського сміття
"Півтори тисячі мішків сміття – яскрава ілюстрація того, як мешканці високогірних сіл ставляться до природи. Це ганьба на всю Україну! Я доручив екоінспекції ще раз зробити рейди по селах Міжгірщини, провести бесіди з головами сільрад і строго попередити – за сміття їх будуть нещадно штрафувати. Ситуація, коли хтось смітить, а інші за ними мають прибирати й залучати водолазів, лісівників і Нацгвардію, більше не пройде", – наголосив Москаль.
В ОДА нагадали, що в квітні цього року Москаль доручив розчистити Вільшанське водосховище, яке є одним із наймальовничіших куточків Закарпаття. Значну частину сміття тоді вибрали за допомогою спецтехніки, включаючи водний екскаватор, однак затонулі пластикові відходи можна було вичистити тільки після спуску води.
Читайте також: Зі смітника – квітучий парк: ізраїльський досвід для України
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки