Огляд блогосфери від UAINFO. 14 серпня 2017
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 14 серпня
США можуть швидко вплинути на КНДР через Китай – дипломат
Мені здається, що в цій ситуації необхідно враховувати китайський чинник. І це другий фактор, на який я звернув би увагу. Бо через Китай американці можуть, безумовно, швидко вплинути на Північну Корею. Саме на корейську економіку. І вплинути таким чином, щоб вона почала задихатися. Чи хоче того Китай – це інша тема. Але це значно ефективніший спосіб, ніж переходити до конфронтації. З іншого боку, Китаю, мабуть, не зовсім наруч мати під боком країну з неадекватним керівництвом, яке може загрожувати зокрема й самому Китаєві. У цьому плані перед американцями стоїть дилема, як досягти своїх стратегічних цілей і разом із тим змусити Китай робити те, що їм потрібно. Завдання непросте. Але, як на мене, цілком підйомне, враховуючи те, що й сам Китай не хоче мати поряд країну з ядерною зброєю.
Чому в Україні почався позачерговий призов до Нацгвардії
Скажу відразу, це нормальна практика. Але в тій ситуації, в який опинилися ми, будь-які речі, пов'язані з армією, зокрема й позачерговий призов, викликають паніку в суспільстві. Але якщо ми не будемо за законами мирного часу займатися нашими збройними силами – здійснювати мобілізацію, проводити набір на контрактну службу, то опинимося безсилими перед російською агресією. Наближається така подія, як "Захід-2017". І сьогодні вже всі розуміють: під виглядом військових навчань збільшуються ризики повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Ми змушені приводити в бойову готовність наші війська й усі силові структури. У цьому сенсі мобілізація в Національну гвардію цілком виправдана. Тим паче призовників у зону АТО не відправляють.
Доки житимем у скруті: типова українська історія
У села Мроинців іде вже півторасотрічне змагання за право вважатися батьківщиною Кобзаря з сусіднім селом Шевченковим. Адже хоч і народився Тарас Григорович у Моринцях, але ж зростав, пас телят за селом і минав своє тринадцятиріччя він таки у Шевченковому. І два села хіба очі одне одному не видряпують на цій тематиці. Йдемо далі. Із часів Ющенка на території цих двох сіл діє єдиний музей Кобзаря. У кожному селі є своя частина того музею. Що тільки додало старому конфліктові нових фарб. І вишенька на тортику. Як ви, мабуть, знаєте, в Україні ж зараз триває децентралізація й укрупнення сільських громад. І в рамках цього укрупнення мають об'єднатися хто? Та-дам – Моринці з сусіднім Шевченковим.
Російське вухо ріжуть смаколики
Тобто їй, російськомовній людині не до вподоби певні українські слова. І як з цим жити? Треба негайно заявити привселюдно своє фе. Натомість з російськими словами все чудово, жодне в сідницю не муляє. Саме так вчинила генеральний продюсер ZIK Наташа Влащенко (так вона значиться на Фейсбуку – Natasha Vlaschenko), написавши: "Люблю українську мову. Але в Жадана і у Василя Шкляра вона різна. Зрозуміло, урбаністичний варіант, очищений від немотивованих запозичень, застарілих слів та діаспорського сленгу – найбільш сучасний, цікавий та драйвовий. І в мене особливі стосунки із словом "смаколики", просто не можу вимовити, вчувається щось страшно фальшиве". І далі запитує: "А що ви думаєте про розвиток сучасної української мови? Дякую". Ну, що тут думати?
На Кінбурнській косі браконьєри виловили крабів та креветок на 5 млн грн. ФОТО, ВІДЕО
Прикордонники відділу "Очаків" Херсонського загону, співробітники Азово-Чорноморського регіонального управління та представники Національної поліції виявили на узбережжі Кінбурнської коси в районі Ковалевського пляжу трьох браконьєрів з уловом на 5 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України. "Наш співвітчизник і два громадянина Російської Федерації, що постійно проживають на території України, забороненими засобами виловили понад 42 тис. креветок і 93 краба, які занесені в Червону книгу України", – повідомили у відомстві. Червонокнижних крабів правоохоронці відпустили у море. Загальна сума збитків державі становить 5 млн 164 тис. грн.
Чому ми освячуємо зілля та плоди на Спаса та до чого нас готує Успінський піст
У серпні християни східного обряду святкують три Спаси: Медовий, Яблучний та Горіховий. Зокрема, сьогодні, 14 серпня, відзначають Перший Спас. Цього дня святкується Свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також день семи Святих Мучеників Макавеїв, або, як кажуть у народі, "Маковія". "За звичаєм у цей день християни приносять до храму мед, тому що саме в цей час відбувається перший збір цього врожаю. Є така благочестива традиція приносити до храму будь-яку їжу чи плоди та дякувати Богу за те, що Він дав цей урожай", – розповів кореспондентці UAINFO намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва архієпископ Агапіт.
Григорій Сивокінь: невідомий шістдесятник
Ми чули, що Григорій Матвійович належав до кола шістдесятників, але знали про це дуже мало. Він же не сидів, не відбув заслання, в нього не проводили обшуки і не вилучали самвидав – і нам це здавалося якимись чутками. А Сивокінь усе життя карався. Сам він сформулював це так: "Я чувся винним: у “м’якому вагоні” хоч і трясло, але їхати в сибірському напрямку не довелося". Нам він мало розповідав про шістдесяті. Про те, як спільний 70-річний ювілей Світличного й Алли Горської (обом виповнювалося по 35 років) утворили ЦЮК — Центральний ювілейний комітет у складі людей з "лошадіними фаміліями", точніше "гужовотранспортними": Чорновіл, Сивокінь, Рябокляч і Возна. Чи про те, як у вересні 1962 року Михайлина Коцюбинська запросила відвідати її хвору маму в Чернігові. Вони ходили по Чернігову, милувалися старовинним красивим осіннім містом, побували в музеї Коцюбинського і складали вірш про гуску.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки