MENU

Що не так з українськими містами

2512 0

Україна переживає справжній будівельний бум, квартири в новобудовах розлітаються як гарячі пиріжки. Коли кількість переросте в якість?.

Давайте прогуляємось містом.

Ось новобудова. Їй лише кілька років, а штукатурка вже вилиняла. Кожен на свій смак переробив балкон – від панельки 80-х не одразу відрізниш. Мрію побачити багатоповерхівку, де всі балкони будуть однаковими.

А цей величезний будинок з вікнами-бійницями розміром з яйце? Туди взагалі потрапляє сонце?

Читайте також: О старых пяти- девятиэтажках, которые уродуют наши города

Тенденції в будівництві, в порівнянні з іншими сферами, змінюються повільно, але Україна, на жаль, і за тими поспіває. Раніше як було: створили крутий архітектурний проект, наприклад, у Франції, потім надрукували його в журналі, який з’явився в Україні в єдиному екземплярі роки так через два — так ми дізнавались, що у світі робиться. Зараз Демієн Герст може щось придумати, опублікувати в соцмережах, і через чотири секунди проект вже в моїй стрічці в Instagram.

Не просто так працюють і так звані «агентства стилю», котрі щорічно випускають детальні тренд-буки з новими матеріалами та свіжими тенденціями, котрі найближчим часом впливатимуть на наш стиль життя.

Багато архітекторів це ігнорують. Беруть проект, який був втілений десь під Нью-Йорком, років так сім тому. Проектували його кілька років, тобто будівлі приблизно десять років. Наші трошки переробляють, і будують. Отримуємо архітектуру, що вже років на 12-15 застаріла. Про жоден прорив навіть не йдеться.

І якщо світ говорить про екологічність, функціональність, автентичність, скорочення витрат як про основні тенденції в архітектурі, то в Україні про таке не говорять взагалі. Ми тільки озираємось.

Читайте також: Непарадный Киев. Как живет Троещина. ФОТО

Після скандалу навколо Театру на Подолі, навіть ті, хто хотів експериментувати, 20 разів подумають, щоб зробити щось прогресивне. Забудовники ще років 30 боятимуться, щоб на них така ж грязюка не вилилася. Зате жодні протести не спинили архітекторів, які так реставрували будинок на тому ж Подолі, що замість запланованих 27 метрів виріс 40-метровий "будинок-монстр".  

Звісно, попит породжує пропозицію. А попит є – Україна переживає справжній будівельний бум, квартири в новобудовах розлітаються як гарячі пиріжки. Поки купують те, що продають. Але, думаю, безвіз змінить цю тенденцію. Не скоро, але змінить.

Сергій МАХНО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини