MENU

Чому ВВП на душу населення в Білорусі вдвічі більше ніж в Україні

3455 0

На початку 2000-х до Президента Білорусі прийшов колишній посол Білорусі у США Valery Tsepkalo і переконав, що країна має велике ІТ-майбутнє і що треба створити хай-тек парк. Тоді це багатьом здавалося фантазією, мрією, прожектом…

Президент дослухався і Цепкало отримав земельну ділянку під Мінськом, закон про значні податкові стимули для резидентів ПВТ та політичну підтримку. Понад 10 років він очолював ПВТ і розвивав його. І це дало великі плоди. Звіт EY про ІТ-індустрію Білорусі вражає.

Читайте також: 26 лет: успехи и провалы украинской экономики

Сьогодні у ПВТ 181 компанія-резидент та 30 тисяч працівників. З 2005 по 2016 ІТ-експорт Білорусі збільшився у 36 разів, а частка ІТ у ВВП досягла 5,1%. При середній з/п по країні $400 місячний заробіток ІТшника у ПВТ понад $2000.

У 2020 році компанія E&Y прогнозує у ПВТ до 40 000 співробітників з середнім заробітком $2400/міс. Виручка компаній-резидентів ПВТ виходить на $1,4 млрд/рік.

І в парку вже не тільки аутсорсинг. Технологічними компаніями створено 52 лабораторії спільно з 15 навчальними закладами. Деякі ІТ-продукти стали світовими лідерами, наприклад World of Tanks від Wargaming – одна з 5 найприбутковіших MMO-ігр з більш ніж 140 млн зареєстрованих користувачів.

Читайте також: Економічна загадка України

Пощастило? Ринок сам так вирішив? Ні! Це результат сміливої і цілеспрямованої державної політики!


На жаль, коли при владі компрадори та імітатори втілення подібних ініціатив це справжній баттл. Гаємо час, поки інші країни виграють конкуренцію за інвестиції, таланти, ринки. Прикро.

Віктор ГАЛАСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини