Заява Путіна щодо миротворців – диявол ховається в деталях
Президент РФ Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України і доручив МЗС Росії внести відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. Водночас російський президент наголосив, що може йтися «тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ» і лише на лінії розмежування.
Заява Путіна про підтримку введення на Донбас миротворчої місії – політична. З одного боку, він начебто демонструє готовність до діалогу. З іншого – фактично пропонує неприйнятні умови для Заходу і України. В першу чергу, що введення миротворців має бути узгодженим з так званими «Д/ЛНР». Тобто Київ має сісти за стіл перемовин з терористами, а не з країною-агресором – Росією.
Читайте також: Як Путін може використати військові навчання в Білорусі "Захід-2017"?
Ця заява Путіна – начебто демонстрація «доброї волі» Москви щодо ситуації на сході України і пошуків шляхів її врегулювання. Таким чином Путін знову намагається нав’язати всім думку, що збройний конфлікт в Україні має не зовнішній фактор військового втручання Росії, а носить суто внутрішній характер.
Подібні заяви президента РФ фактично зводять нанівець всі наші дипломатичні зусилля щодо визнання Росії країною-агресором і виведення з формату переговорів представників так званих «республік». Крім того, Путін говорить навіть не про миротворців, а про осіб, які мають забезпечити безпеку місії ОБСЄ. А це різні речі.
Диявол, як відомо, ховається в деталях. І ці деталі Путін чітко підкреслив у своїй заяві. Президент РФ прекрасно розуміє, що введення миротворців можливе за участю обох сторін конфлікту. Тому питання миротворців він нівелює введенням якихось сил. А це можуть бути і сили РФ, як це було в Грузії.
Читайте також: Страшная опасность для Кремля
Головне, що Путін згоден на введення миротворців тільки на лінії розмежування. Хоча Путін розуміє, що ця заява неприйнятна для України і наших західних партнерів.
Іншими словами, РФ залишає за собою повний контроль за україно-російським кордоном. Хоча саме на передачі контролю над кордоном наполягає Україна, і це основна вимога учасників Нормандських і Мінських перемовин.
Таким чином, слова Путіна можна розцінювати як шантаж.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки