MENU

$5,32 млрд: вартість донорських проектів в Україні за перше півріччя 2017

1316 0

У першому півріччі 2017 р. в Україні 415 проектів перебували в стадії реалізації в рамках міжнародної технічної допомоги на загальну вартість 5,32 млрд дол. США. При цьому, 20 проектів тривають вже понад 10 років, 68 завершено, а 31 розпочато.

Як свідчать дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі, найбільшими донорами України є США - 1,5 млрд дол., ЄБРР –671,1 млн дол., ЄС – 326,5 млн дол., Німеччина –206,9 млн дол., Канада –150,3 млн дол. та Японія –20,9 млн дол. При цьому, 2,3 млрд дол. від усієї суми складає обсяг Чорнобильського фонду.

Читайте також: Цифровые технологии быстро меняют финансовый рынок

Найбільше донорської допомоги витрачається на національну безпеку і оборону, ядерну безпеку, урядування та громадянське суспільство, регіональний розвиток, відновлення Донбасу і підтримку внутрішньо переміщених осіб, охорону здоров’я та енергетику і енергоефективність. 

За словами експертів Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД), фінансова допомога, що надається Україні, є вкрай важливою, оскільки вирішує важливі суспільні задачі, що сприяють соціально-економічному розвитку, проте не спрямовані, передусім, на створення доданої вартості. Натомість, реалізація інвестиційних проектів спрямована на досягнення конкретних економічних результатів, що в кінцевому рахунку, приносять зростання доходів держави, створення нових робочих місць і, відповідно, фінансування суспільних неприбуткових проектів та досягнення бажаного соціального ефекту. 

Читайте також: Китай скупается на российской распродаже​​​​​​​

«Сьогодні багато обговорюється потреба щорічного залучення іноземних інвестицій у обсязі 5 млрд дол. (так званий «План Маршалла для України»), що співставне із поточними обсягами міжнародної технічної допомоги Україні. Проте, тут вирішальним фактором є не тільки обсяг, але нагальна потреба координації потоків коштів різного призначення, що надходять в Україну. Інвестиції у пріоритетні для української економіки напрями забезпечать найвищий суспільний ефект від коштів, які вкладатимуться міжнародними партнерами», - пояснюють експерти ІСЕД.

В ІСЕД переконані, що сьогодні в Україні постала потреба у єдиній державній політиці та програмах для визначення цілей й пріоритетів інвестування, відповідно до умов розвитку країни та існуючих загроз. Це сприятиме підвищенню ефективності використання обмежених ресурсів, адже зрозуміло, що реальна потреба в інвестуванні значно більша, ніж 5 млрд дол. щороку, оскільки у 2016 р. обсяги прямих іноземних інвестицій у вітчизняну економіку склали всього 4,4 млрд дол.

Цифра тижня


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини