Політолог розповів, чому "НФ" вирішив нанести удар по Порошенку
Заяви народних депутатів Антона Геращенка і Юрія Берези та радника глави МВС Зоряна Шкіряка про те, що відповідальність за вибухи на складах боєприпасів в Калинівці має понести керівник Генерального штабу Віктор Муженко – це чергова спроба послабити позиції Петра Порошенка. Таку думку у коментарі UAINFO висловив політолог Олексій Якубін.
"Головна причина (відповідних заяв, - ред.) – це те, що представники "Народного фронту", особливо оточення Авакова вирішили скористатись ситуацією в Калинівці, щоб інформаційно послабити позиції президента. Ми чудово розуміємо, що коли йдеться про голову Генштабу, то, насправді, в першу чергу мова йде про спробу перевести удар на президента", - сказав він.
Читайте також: Політолог про внесення Тимошенко до бази "Миротворця": "Аваков намагається продемонструвати лояльність до влади"
Політолог нагадав, що наразі відносини між Аваковим і Порошенком "не найкращі". Зокрема, про це свідчать обшуки, які відбулися ще влітку, в одного із заступників очільника МВС Вадима Трояна, відсутність Авакова на військовому параді на День Незалежності, випадок, коли під час параду президент не потиснув руку наближеному до Авакова голові Нацгвардії Юрію Аллєрову і т. д.
"Заяви людей, які представляють оточення Авакова, - це чергове підтвердження, що конфлікт (між президентом і міністром внутрішніх справ, - ред.) не завершився, і він продовжує посилюватись", - відмітив Якубін.
На його думку, представники "НФ", розуміючи, що ситуація, яка сталася в Калинівці, викличе значний негатив у громадян, оскільки попередні випадки вибухів на військових складах належним чином не були розслідуванні, вирішили нанести "інформаційний удар по президенту", аби зробити більш гнучкими його позиції під час кулуарних переговорів щодо переформатування коаліції і розподілу сфер впливу. "Ситуація з вибухами на складі продемонструвала, що наразі ці перемовини зайшли в глухий кут, що між коаліціантами продовжується боротьба", - відмітив він.
Читайте також: Данилюк залишиться без посади, Супрун ще попрацює. Прогноз щодо майбутнього уряду Гройсмана
Політолог додав, що переговори між БПП і "НФ" стосуються наступних питань – переформатування коаліції, переквотування міністерських посад за принципом "якщо міністр від БПП, то замміністра від "НФ", та створення спільної партії для походу на парламентські вибори в 2019 році. При цьому Якубін зауважив, що домовленості щодо створення партії наразі не дали результату, оскільки Юрій Луценко відстоює ідею, що треба створити нову політичну партію, тоді як інші політики в оточенні президента наполягають на об’єднанні БПП і "НФ".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки