MENU

Яким має бути правове регулювання криптовалют в Україні

1005 0

У Нацбанку озвучили довгоочікувану офіційну позицію щодо статусу біткойнів в Україні: їх не можуть визнати ані валютою, ані платіжним засобом. Заступник голови НБУ вказав на те, що у біткойнів немає центрального емітента, тому їх визнати валютою не можна. Не відповідають вони і ознакам платіжного засобу. Одночасно в Нацбанку вбачають шахрайські ризики в криптовалюті. Цю думку підтримав і керівник НКЦПФР, пославшись на повну відсутність захисту прав інвестора криптовалют.

Читайте також: Що означатиме легалізація криптовалюти

Позиція фінансових регуляторів поки що окреслена лише коментарями керівництва. Але цілком можливо, що в найближчому майбутньому питанню криптовалют приділять увагу вже й на рівні законодавства. Адже з огляду на стрімке поширення криптовалют і неоднозначні урядові оцінки таких платіжних систем в світі регулятори в Україні будуть просто змушені закріпити їх правові ознаки в нормативних документах. Насамперед варто очікувати уточнення термінології і формулювань у законодавстві щодо валюти і платіжних засобів (швидше за все вони будуть спрямовані на мінімізацію шахрайських ризиків, про які говорили чиновники).

Читайте також: 7 ошибок, из-за которых мы теряем деньги

Однак не можна виключати й того, що в недалекому майбутньому актуальне бачення біткойну буде кардинально змінено, і криптовалюти стануть повноцінним фінансовим інструментом у правових межах. Адже вже сьогодні його починають застосовувати як актив юридичні особи, вносячи цю криптовалюту до статутного капіталу і приймаючи її як оплату за надані послуги. Проте на криптовалюти бізнес у цілому поки що дивиться з побоюванням і озвучена позиція НБУ та НКЦПФР тільки додала сумнівів із приводу надійності біткойнів.

Так, але чомусь США до цього часу не наважується законодавчо врегулювати операції з криптовалютами у зв'язку з туманністю такої перспективи.

Оксана СОКОЛОВСКАЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини