У Києві розмістили 4 тисячі відеокамер, які розпізнають людські обличчя та автономери
Завдяки камерам розкрили кілька злочинів та розшукали злочинців.
Десять спійманих злочинців, чотири розкритих убивства та більше 300 доведених до суду злочинів. Це статистика роботи нещодавно встановленої столичної відеосистеми в межах програми «Безпечне місто».
Більше 4 тисяч камер здатні знайти людину, розшукати автомобіль та простежити за роботою дорожників. У майбутньому всевидюще око коригуватиме роботу світлофорів, щоби контролювати дорожній трафік у столиці.
Центр обробки даних щомісяця записує більше трьох тисяч терабайт відео. Камери встановлені на головних магістралях, мостах, пішохідних зонах столиці.
Читайте також: Камера "зловила" момент вибуху авто на Бессарабці. ВІДЕО
Камери автоматично розпізнають державний номер авто, зокрема, і європейського формату. Коли, куди і навіть хто сидів за кермом. Цифрове око здатне розпізнати авто навіть у цілковитій темряві. І з’ясувати винуватців ДТП.
Відео допомогло у вирішенні інциденту. Вулицю Хрещатик перебігає чоловік і намагається імітувати зіткнення. Кермувальницю завдяки цьому відео виправдали. А інша жахлива пригода завдяки трьом камерам спостереження була одразу розкрита. Чорна "Тойота" підрізала авто і втекла. Водія знайшли завдяки зафіксованим номерам.
Розкрили кілька злочинів, знайшли кілька людей, які давно перебували в розшуку. Це - завдяки камерам із функцією розпізнавання облич. Їх уже кілька місяців тестують на двох станціях метро. Система з точністю у 95% ідентифікує дитину, що загубилася, чи злочинця в розшуку. Зібраною інформацією користуються поліція, СБУ, рятувальники і комунальники.
Читайте також: У Києві поліція затримала чоловіка з гранатою із зони АТО
"Такі служби, як "Київдорсервіс", "Київавтодор", районні адміністрації підключені до системи і вони контролюють, як працюють комунальні служби, як ремонтують дороги, як відбувається прибирання на дорогах", - говорить директор департаменту інформаційних технологій КМДА Юрій Назаров.
До кінця року в столиці планують установити ще 1700 відеокамер, а всі станції метро - обладнати системами розпізнавання облич. Цифрові пристрої можуть фіксувати і порушення правил дорожнього руху: перевищення швидкості, проїзд на червоне світло, перетин суцільної лінії. І штрафуватимуть після ухвалення відповідного закону.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки