Євросоюз дуже принципово відстоює інтереси власних виробників, Україна має цьому вчитись – експерт
Запровадження Євросоюзом антидемпінгового мита проти української сталі не відповідає духу Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС. Українська сторона має використати всі можливості для відстоювання свого економічного інтересу, в тому числі, посилаючись на досвід самого Євросоюзу. Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи запровадження в ЄС з 6 жовтня антидемпінгових мит на сталь горячого прокату українського виробництва.
«В цьому рішенні ми бачимо різницю між декларованою політикою та реалізацією чистого економічного інтересу. Коли в Єврокомісії бачать, що частка європейських виробників на ринку ЄС скорочується, дуже оперативно приймається рішення про застосування захисних механізмів. І Угода про вільну торгівлю з Україною не стала цьому на заваді.
Навпаки, з’являвилося нове рішення про обмеження. Відтак, слід дивитись не на декларації, а на реальні дії щодо українських компаній, - відзначив Андрій Новак. –Антидемпінгове мито також застосовано і проти продукції з Росії, Бразилії, та Ірану. Але з цих країн тільки Україна має з ЄС повномасштабну угоду про вільну торгівлю. Україна, посилаючись на цю угоду, може вимагати якщо не скасування, то перегляду мита, бо рівень 19,4% - це дуже багато».
Голова Комітету економістів України зауважив, що антидемпінгові мита на сталь запроваджені одразу після перегляду Євросоюзом 4 жовтня політики щодо захисту внутрішнього ринку.
«Євросоюз дуже принципово відсоює інтереси власних виробників. Україна має цьому вчитись, – вважає Андрій Новак. – Членство України в Світовій організації торгівлі надає чимало інструментів для захисту вітчизняного ринку. Ми маємо це використовувати, в тому числі посилаючись на європейський досвід. Головне, щоб в рішеннях України всі бачили саме економічний інтерес, а не політику».
Нагадаємо, що 4 жовтня Євросоюз погодив поправки до законодавства про заходи протидії демпінгу та субсидіям в торгівлі. Коментуючи це рішення експерти зауважили необхідність перевтілення України з єврооптиміста в економічного єврореаліста.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки