MENU

Чому економічно важливо мати антикорупційні суди

2196 0

Після майже трирічного падіння українська економіка почала відновлюватися у кінці 2015-на початку 2016-го років.

Водночас, ріст ВВП у 2016 році склав 1,8%, за 2017 рік очікується ріст в діапазоні 1,8-2,5%. У перспективі у нас до 2020 року вийти на щорічний ріст у 4-5%.

Темпи відновлення економіки є надзвичайно повільними, і це, у свою чергу, не сприяє покращенню жахливої ситуації із зубожінням населення, рівень доходів якого через скорочення номінального ВВП та девальвацію гривні зменшився у кілька разів.

Читайте також: За яких умов малому бізнесу в Україні – бути

При цьому, навіть за офіційними даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі, розмір тіньової економіки в Україні складає до 40% від офіційного розміру ВВП. Це величезний ресурс, який не працює на розвиток нашої держави та з якого не сплачуються жодні податки та збори. Ресурс, більшу частину якого складають корупційні платежі.

Який стосунок до цього всього має антикорупційний суд? Антикорупційний суд стане кінцевою ланкою у ланцюгу новостворених антикорупційних органів, яка зможе забезпечити невідворотність покарання для корупціонерів. Тільки невідворотність покарання та справедливі санкції за порушення кримінального законодавства матимуть реальний ефект на зниження рівня корупції в Україні. А також на реальне зменшення корумпованості державного сектору, що у свою чергу забезпечить зростання реального сектору економіки.

Більше того, зниження рівня корупції в українській економіці сприятиме зростанню інвестиційної привабливості нашої держави та активізує залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

Читайте також: Розвитку економіки в Україні насправді заважає дві речі

Ефективно функціонуюча незалежна судова система є обов’язковим елементом будь-якої демократичної країни, де діє верховенство права. В Україні протягом останніх років здійснюється велика кількість системних реформ, у тому числі і судової гілки влади.

Тим не менш, більшість реформ ще не досягли видимих результатів. А успіх усього процесу залежить від можливості судової системи працювати незалежно та ефективно, не піддаючись впливу з боку третіх осіб.

Судова реформа, яка стартувала у червні 2016-го, триватиме, як мінімум, до 2022 року. Водночас, питання притягнення корупціонерів до відповідальності є нагальним та його потрібно вирішувати якнайшвидше.

Суспільство не довіряє існуючій судовій системі, а корупціонери уникають притягнення до відповідальності. Саме тому існує критична потреба у створенні спеціалізованої незалежної судової інституції, яка б здійснювала розгляд справ, слідство у яких ведеться Національним антикорупційним бюро України (НАБУ).

Задля забезпечення ефективного та незалежного судового розгляду справ у провадженнях щодо вчинення корупційних злочинів необхідним є створення судової інституції, сформованої на принципах незалежності та професіоналізму. Інстанції, яка зможе стати еталоном для органів судової влади – Вищого антикорупційного суду.

Саме новостворений антикорупційний судовий орган зможе реально вплинути на зниження рівня корупції в Україні. Що, відповідно, матиме позитивний вплив й на економічну ситуацію.

Максим КОСТЕЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини