MENU

Як не допустити масштабних порушень на виборах в ОТГ

1893 0

Шановні колеги, в неділю відбудуться безпрецедентно масштабні перші вибори в 201 ОТГ. Вже зараз лунає доволі багато заяв щодо порушень.

У мене є резонне прохання від представників політичних партій та кандидатів: якщо ви є свідком, або знаєте про факти порушення, то його потрібно належним чином фіксувати, щоб потім мати предмет для обговорення, розслідувань та протидії, а також надавати докази та інформацію спостерігачам.

Читайте також: Чому закон про вибори за відкритими списками не відповідає Конституції

Вже зараз у мене є непереборне бажання просити і вимагати у двох комітетів ВРУ, які займаються і місцевим самоврядуванням, і виборчим законодавством організувати відкриту фахову дискусію щодо нормативно-правової бази, яка вкрай розбалансована, особливо після надання права об'єднуватись громадам в межах різних районів. Проблема лежить і в площині практичного застосування норм виборчого законодавства, які після цього рішення не були змінені і особливості виборчого процесу цього рівня вцілому. Заслухали б звіти спостерігачів за результатами кампанії, взяли до відома та напрацювали пропозиції до наступних виборів в ОТГ, призначених на грудень. Також можна вірити/не вірити в поліцію, чи правоохоронну систему, але вона буде вам "вдячна", якщо ви не будете звертатиметесь, бюрократично фіксуючи порушення, надаючи доказову базу та свідчення.

У нас тут один координатор спостереження за сьогодні написав 36 заяв в поліцію лише щодо одного типу порушення, яке було вчинено 36 кандидатами в одній ОТГ. От він може казати про безпрецедентне порушення в ОТГ порядку фінансування кампанії.

Боятися вовка - в ліс не ходити, або на вибори, якщо вже до цієї кампанії згадався вислів.

Читайте також: Про політичний аферизм, або різницю між "говорити" і "мовчати

Ольга АЙВАЗОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини