MENU

Маємо створити дієвий механізм допомоги родинам кремлівських заручників – Геращенко

773 0

На Погоджувальній раді підняла питання негайного вирішення проблеми правової допомоги родинам політв'язнів Кремля.

Цього тижня Верховна Рада розпочинає розгляд проекту бюджету-2018. Наполягаю на негайному створенні в МінТОТ відділу правової допомоги родинам заручників і політв'язнів. Наполягаю на збільшенні Фонду правової допомоги українцям за кордоном при МЗС, куди окремим бюджетним рядком маємо закласти фінансування адвокатів політв'язнів і можливість допомоги родинам, які їдуть на ці судові засідання (зараз ми самі розкушуємо гроші на підтримку родин).

Читайте також: На Путіна вчинили особливий тиск: Чубаров про звільнення заручників Кремля в Криму

Також наполягаю на створенні Фонду підтримки родин заручників на окупованих територіях при МінТОТ, які повинні надавати психологічну, правову й (найнезахищенішим родинам цивільних заручників) адресну фінансову допомогу. Потрібно закласти це в бюджет. 

У Мін'юсті існував відповідний фонд допомоги, але в мене є питання щодо його ефективності, і зараз я разом із колегами готую запит щодо використання коштів цього фонду. Ми не можемо дозволити жодних зловживань на темі заручників, ми повинні нарешті створити ефективний механізм допомоги родинам. 

Читайте також: Матір російського бранця Клиха розповіла про стан сина

Також поінформувала колег, що МЗС України звернулося до наших європейських і американських колег, аби вони надіслали своіх акредитованих у РФ дипломатів на розгляд справи викраденого в Мінську ФСБ Павла Гриба, яку завтра, 7 листопада, розглядатимуть у російському суді. Українські консули будуть, але потрібно міжнародний розголос – ЄС і США не мають права не реагувати на викрадення українців: студентів, прикордонників, цивільних, до яких зараз масово вдається РФ .

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости