Геращенко: ОБСЄ послуговується на Донбасі тактикою "заплющених очей"
Наші експерти (зокрема, Євген Магда), які зараз присутні на Варшваському безпековому форумі, пишуть, що генсек ОБСЄ Томас Ґремінґер у своєму виступі вживає словосполучення "українська криза".
Звичайно, ОБСЄ нейтральна, аполітична тощо, але іноді ця абсурдність у визнанні очевидних речей на догоду одному з членів ОБСЄ просто руйнує фундамент і основи цієі організації.
Я вважаю, що тактика "заплющених очей" шкодить ОБСЄ. І ми маємо відверто про це говорити.
Читайте також: Відкрита проблема російського складника в СММ ОБСЄ
Приклад, який мене особисто вразив і про який я не збираюся мовчати й вимагатиму від МЗС України донести цю інформацію міністрові закордонних справ Австрії Себастьянові Курцу, що головує в ОБСЄ.
Минулого тижня координатор ОБСЄ Тоні Фріш у мінській гуманітарній групі відвідував Старобільське СІЗО, де утримують заарештованих за тяжкі злочини, за сепаратизм зокрема. Там також утримують і кадрового військового російської армії Агеєв, який буцімто "заблукав".
Я десяток раз порушувала питання Агеєва на мінській гуманітарній групі й вимагала від координатора відвідати цю людину, пересвідчитися в нормальних умовах її утримання й поспілкуватися сам на сам, почути історію "заблукалого" російського військового. Тим паче, що саме ОБСЄ, РФ і Україна є учасниками Мінських тристоронніх груп.
Читайте також: Увага України до присутності росіян у СММ ОБСЄ й надалі буде особливою – Геращенко
Яким же було моє здивування, коли координатор ОБСЄ Фріш відвідав СІЗО й... навіть не запитав про Агеєва, не зайшов до нього. Свідома тактика "не бачити й не помічати" росіян на Донбасі це – підігрування росіянам, що "їх там нема", та їхньому примусові до "прямого діалогу" з російськими окупантами й колаборантами ОРДЛО.
Це неприпустимо. Така позиція відверто шкодить процесові звільнення заручників. Це просто неприпустимо – не робити жодних намірів відвідати українських бранців у РФ і свідомо й демонстративно "не помічати" російських військових, затриманих на Донбасі.
Р. S. Прикметно, що російський консул уперше відвідав Агеєва тільки кілька днів тому. Прикметно, що українських консулів до українських заручників у РФ не пускають...
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки