MENU

Скандал в прокуратурі мають розслідувати НАБУ та внутрішня безпека – експерт

934 0

Цього тижня в засобах масової інформації зявилося інтерв'ю колишнього заступника начальника управління Генеральної прокуратури із розслідування особливо важких справ у сфері економіки Дмитра Суса. В цьому інтерв'ю, яке Сус дав американському журналістові, він досить відверто зізнався у виконанні замовлень олігархів і посадовців щодо тиску на бізнесменів та фабрикації кримінальних справ. Видання "Багнет" запитало політичного експерта Костянтина Бондаренка щодо можливих наслідків цього скандалу.

"Подібна публікація повинна запустити стандартні протоколи  реагування, і лише це покаже, що в органах не існує кругової поруки, – вважає політолог. – По-перше, має бути наказ генерального прокурора про проведення службового розслідування підрозділами внутрішньої безпеки. По-друге, НАБУ повинно зареєструвати провадження в цій справі, бо зловживання в прокуратурі є підслідністю саме Антикорупційного бюро. Я думаю, провадження зявиться досить швидко, адже всі памятають особливі стосунки детективів НАБУ саме з цим підрозділом прокуратури. Зовсім недавно вони один одного мало не побили під час спроб стежити та втручатися у справи".

"І дуже важливий аспект – це публічність результатів перевірок і розслідувань. У нас і генеральний прокурор, і уряд заявляють про повну свободу ведення бізнесу. А в той же час з'являються свідчення одіозного прокурора про поставлений на конвеєр механізм виконання політичних та рейдерських замовлень. Якщо ця інформація підтвердиться – полетять дуже високі голови у найвищих кабінетах. Особливої ваги набуває факт свідчень Суса американському громадянину. Сполучені Штати завжди виділяють корупцію як основну проблему України, і тепер цей приклад стає документальним підтвердженням системності хвороби, і зам'яти інцидент уже не вдасться. Витік інформації про корупцію, з прізвищами виконавців і жертв – це тест для політичної і правоохоронної системи України. Або вона здасть високих виконавців і покаже здатність працювати над помилками, або підтвердить наявність кругової поруки до самого верху, і це стане вироком всьому нинішньому істеблішменту", – вважає експерт.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости